Włosy i sierść na dywanie? Dzięki tej domowej metodzie pozbędziesz się ich błyskawicznie

Czyszczenie dywanu i tapicerki wielu z nas kojarzy się z długimi i męczącym zadaniem. Okazuje się jednak, że możemy je znacznie ułatwić.

Wiele osób, które często muszą czyścić dywany, decyduje się na zakup szczotki ryżowej. Ma ona sztywne i twarde włosie, które doskonale zbiera nawet głęboko osadzoną w dywanach sierść i włosy. Szczotkę należy zmoczyć w wodzie, a następnie okrężnymi ruchami szorować dywan. 

Jak usunąć włosy i sierść z dywanów?

Inna domowa metoda zakłada użycie gumowych rękawiczek. Należy zwilżyć je wodą, a następnie zebrać włosy i sierść. Ten sposób, mimo że bardzo skuteczny, jest dosyć czasochłonny i zdaniem wielu osób także męczący. Okazuje się, że czyszczenie dywanów i tapicerki może być znacznie łatwiejsze. Pomoże ci w tym pewien domowy sprzęt. 

Pomoże gumowa ściągaczka

Czy posiadasz w domu gumową ściągaczkę do wody, której używa się zwykle do mycia okien? Mało kto wie, że sprzęt ten przyda się także w czasie czyszczenia dywanów i tapicerek. Dzięki niej szybko pozbędziesz się włosów z dywanów oraz mebli.

Gumowe ściągaczki do wody błyskawicznie zbierają włosy i sierść. Wystarczy kilka ruchów i dywan wygląda doskonale. Pamiętaj o tym, że zawsze na sam koniec ściągaczkę należy opłukać wodą. A jeśli twoją zmorą są częste plamy na dywanach, obejrzyj nasze wideo. Zdradzamy w nim trzy sposoby, dzięki którym szybko się ich pozbędziesz. 

Zobacz wideo Trzy sposoby na czyszczenie różnych plam na dywanach:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: