Trzymasz maszynkę do golenia w łazience? Popełniasz błąd

Ciepłe i wilgotne powietrze nie służy wielu przedmiotom i produktom. Czego więc lepiej nie trzymać w łazience? Podpowiadamy.

Jednym z najpowszechniejszych błędów jest trzymanie w łazienkach maszynek do golenia. Mimo że to bardzo wygodne, warto zmienić miejsce przechowywania tego typu przedmiotów. Wilgoć może prowadzić do szybszego stępienia ostrzy, a także utlenienia metalu i pojawienia się rdzy.

Produkty do makijażu

Ciepłe i wilgotne powietrze panujące w łazienkach nie jest także dobrym środowiskiem dla produktów do makijażu. W takich warunków wiele kosmetyków szybko traci swoje właściwości. Przykładowo, szminki do ust miękną i powoli się rozpuszczają. Dlatego, jeśli chcesz, by tego typu produkty służyły ci jak najdłużej, koniecznie je stamtąd zabierz. 

Pędzle do makijażu

Jeśli trzymasz pędzle do makijażu w łazience, musisz mieć świadomość, że jest to siedlisko bakterii. Para wodna unosi brud i kurz, a te następnie osadzają się na nich. Z kolei ty w czasie nakładania makijażu przenosisz je na twarz. Takie nawyki często wywołują różne problemy z cerą. 

Perfumy

Kolejny produkt, który powinien zniknąć z łazienek, to perfumy. To dlatego, że przez panującą w tych pomieszczeniach wilgoć zaczynają gorzej się rozpylać. Poza tym wysoka temperatura sprawia, że perfumy szybciej tracą na intensywności. 

Zobacz wideo Jak sprawdzić termin ważności kosmetyku?

Leki

Wiele osób przechowuje leki w łazience. Jednak to także jest błąd. Wilgoć oraz zmienna temperatura mogą oddziaływać na lekarstwa. A to z kolei osłabia ich skuteczność. Radzimy więc, by wszystkie leki trzymać w chłodnych i suchych miejscach. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: