Do czego służą małe torebki z żelem dodawane do butów i torebek? Lepiej ich nie wyrzucaj

Wiele osób zaraz po zakupach je wyrzuca. Okazuje się jednak, że mają one wiele zastosowań. Podpowiadamy, jak możesz je wykorzystać.

Silica gel, czyli żel krzemionkowy, to środek osuszający, który jest używany do usuwania wilgoci. Te małe i twarde kulki są odporne na wysokie temperatury. To właśnie dzięki nim liczne produkty, które przez długi czas leżały w magazynach, w momencie zakupu są suche. Wielu z nas pozbywa się tych saszetek. Dlaczego jednak warto je zachować? Oto kilka zastosowań żelu krzemionkowego. 

Szafa

Jeśli w twoim mieszkaniu jest sporo wilgoci, zabezpiecz ubrania przed pleśnią i niszczeniem. Ułóż saszetki silica gel między ubraniami w szafie. Dzięki temu prostemu zabiegowi pozbędziesz się nie tylko nadmiaru wilgoci, ale także brzydkiego zapachu

Kosmetyczka

Żel krzemionkowy warto włożyć do kosmetyczki. Ta mała saszetka przedłuży trwałość kosmetyków. Produkty kosmetyczne, aby dobrze się rozprowadzały i zachowywały swoje właściwości, powinny być przechowywany w suchych miejscach. 

Szkatułka ze srebrem

Srebro pod wpływem wilgoci matowieje. Możesz jednak temu zapobiec. Włóż do szkatułki kilka saszetek żelu. Dzięki temu prostemu zabiegowi twoje srebro zachowa dobry wygląd. 

Torba na siłownię

Po ćwiczeniach na siłowni wiele osób wilgotne ubrania wkłada od razu do torby. Przez to powstają brzydkie zapachy, a ubrania szybciej się niszczą. Włóż więc do torby, z którą chodzisz na siłownię, kilka pochłaniaczy wilgoci. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych zapachów, a ubrania  będą ci służyły przez długi czas. 

Zobacz wideo Prosty myk na domowy pochłaniacz wilgoci:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: