Jak wyczyścić ręce po grzybach? Z pomocą przyjdzie proszek do prania i kwasek cytrynowy

Sezon na grzyby w pełni, a co za tym idzie coraz więcej osób wybiera się z koszykiem do lasu. Zbieranie grzybów nieodłącznie związane jest nieztety z zabrudzeniami rąk, których trudno się pozbyć za pomocą wody i mydła. Istnieją jednak sprawdzone posoby na szybkie pozbycie się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń po grzybach.

Grzybobrania są nieodłącznym elementem każdej jesieni. To lubiana przez Polaków czynność, którą często wykonują całymi rodzinami. Niestety, po takim zbieraniu grzybów w lesie bardzo często musimy zmagać się z nieestetycznymi zabrudzeniami, które pozostają na dłoniach. Sposobem na ich uniknięcie jest zbieranie grzybów w jednorazowych rękawiczkach, jednak nie każdemu to odpowiada i nie zawsze o tych rękawiczkach się pamięta. Jak zatem wyczyścić ręce po grzybach, kiedy już je ubrudzimy?

Zobacz wideo Jak oczyścić kurki? Mamy dwa sposoby

Jak wyczyścić ręce po grzybach? Sprawdzone sposoby, które działają

Jak wyczyścić zabrudzone ręce po grzybach? Jeśli tradycyjne połączenie ciepłej wody i mydła nie zadziałało, warto wypróbować sprawdzonych sposobów polecanych przez grzybiarzy. Uporczywe zabrudzenia można usunąć myjąc ręce z dodatkiem proszku do prania. Drugim sposobem jest użycie kwasku cytrynowego. Do miski wlej ciepłą wodę i dosyp torebkę kwasku cytrynowego. Mocz dłonie przez kilka minut, a następnie opłucz, a pozostałe zabrudzenia oraz to, co zostało pod paznokciami usuń za pomocą miękkiej szczoteczki. Niewielkie zabrudzenia na opuszkach palców i przy paznokciach delikatnie ścieramy drobnym pumeksem - nie należy jednak robić tego na całych dłoniach. Po tak silnym oczyszczaniu dłoni należy odpowiednio je nawilżyć kremem lub maską. 

Więcej o: