Nieprzyjemne zapachy w domu? Wykorzystaj torebki po czarnej herbacie

Po wypiciu czarnej herbaty ekspresowej nie warto wyrzucać zużytych torebek. Oto kilka pomysłów na ich ponowne wykorzystanie.

Czarna herbata zawiera m.in. duże ilości silnie skoncentrowanych garbników, którym zawdzięcza ona swoje silne właściwości antyoksydacyjne. To właśnie one usuwają bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Dlatego też torebka po czarnej herbacie to świetny pochłaniacz aromatów, które mogą pochodzić na przykład z lodówki czy kosza na śmieci. Receptura jest banalnie prosta. Najpierw zaparz kilka torebek czarnej herbaty, a następnie umieść je w brzydko pachnących miejscach na kilka godzin. Dzięki temu szybko zneutralizujesz nieprzyjemne aromaty. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się plam z herbaty?

Nawóz do kwiatów

Czarna herbata jest to także świetny nawóz do kwiatów, gdyż zawarte w niej składniki (minerały, tanina czy garbnik herbaciany) doskonale służą roślinom. Jak możesz ją wykorzystać? Zaparz torebkę czarnej herbaty, a następnie umieść ją na dnie doniczki lub w ziemi. Ten prosty zabieg nie tylko odżywi roślinę, ale także przyspieszy jej wzrost. 

Środek na podrażnienia po depilacji

Torebki czarnej herbaty będą doskonałym środkiem na podrażnienia po depilacji. Zawiera ona kwas taninowy, który jest składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Składnik ten pomaga zmniejszyć zaczerwienienia i inne problemy skórne. Zabieg jest bardzo prosty. W razie pojawienia się podrażnień przecieraj je wilgotnymi torebkami z czarną herbatą (pamiętaj jednak, że nie mogą być one gorące). Czynność warto powtarzać kilka razy dziennie. 

Sposób na worki pod oczami

Jednym z najbardziej znanych zastosowań torebek po herbacie są okłady na cienie pod oczami. W tym celu sprawdzi się zarówno zielona, jak i czarna herbata. Produkty te zawierają kofeinę rozkurczającą naczynia krwionośne, a także stymulujące krążenie krwi garbniki. Oto receptura krok po kroku.

  • Zaparz dwie torebki zielonej lub czarnej herbaty;
  • Wyjmij je z wody i poczekaj do ostygnięcia;
  • Następnie włóż je na godzinę do lodówki;
  • Nałóż tonik na okolicę pod oczami;
  • Połóż w te miejsca torebki z herbatą;
  • Pozostaw je na piętnaście minut;
  • Dokończ pozostałe kroki pielęgnacji. 

Pielęgnacja twarzy - kroki. W jakiej kolejności nakładać produkty, by skutecznie działały:

Może cię także zainteresować:

Więcej o: