Włóż szklankę ryżu do szafy. To świetny patent na wilgoć i nieprzyjemny zapach

Umieszczanie szklanki surowego ryżu w szafie może wydawać się dziwnym pomysłem, jednak to prosty i ekologiczny patent, by pozbyć się z szafy wilgoci oraz nieprzyjemnego zapachu. Kiedy poznasz ten trik, już zawsze będziesz go stosować.

Niemal każdy ma w domu taką szafę, którą otwiera tylko od czasu do czasu. Niestety takie rzadko używanie szafy mają tendencję do tego, że po ich otwarciu można wyraźnie wyczuć z niej woń zaduchu oraz stęchlizny. Niestety, ubrania znajdujące się w takiej szafie bardzo szybko przesiąkają tym nieprzyjemnym zapachem i wówczas wymagają ponownego wyprania. Aby zapobiec takim sytuacjom, można stosować kupne odświeżacze i pochłaniacze wilgoci, albo zrobić jego ekologiczną wersję samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczy do tego kubek, szklanka lub słoiczek oraz surowy ryż.

Zobacz wideo Domowy odświeżacz powietrza za grosze. Sprawdź, jak go zrobić

Włóż do szklankę ryżu. To świetny patent na wilgoć i nieprzyjemny zapach

Nieugotowane ziarenka ryżu mają naturalną zdolność do pochłaniania wilgoci, dzięki czemu skutecznie ochronią twoje ubrania przed wilgocią, pleśnią i nieprzyjemnym zapachem. Co więcej, dodanie do ryżu naturalnego olejku eterycznego sprawi, że tkaniny będą cały czas pięknie pachniały. Efekt będzie równie dobry, co przy sklepowych odświeżaczach, a może nawet lepszy, gdyż znacznie tańszy i dużo bardziej ekologiczny. Dodatkowo, jeśli sięgniesz po olejek lawendowy, cytrusowy lub goździkowy, zabezpieczysz również swoją szafę przed atakiem moli, które często potrafią zniszczyć ulubione ubrania. Jak wykonać taki ekologiczny pochłaniacz wilgoci?

  1. Przygotuj kubek, szklankę lub mały słoiczek.
  2. Do naczynia wsyp 200 gramów surowego ryżu.
  3. Dodaj kilka kropel wybranego olejku eterycznego i gotowe.
  4. Tak przygotowany pochłaniacz wilgoci umieść w szafie.
Więcej o: