Włóż czosnek pod poduszkę i idź spać. Niewiele osób zna tę rewelacyjną metodę na lepszy sen

Czosnek, a dokładniej jego ostry, charakterystyczny zapach wykazuje działanie uspokajające. Dzięki temu ta lubiana przyprawa może również posłużyć w zasypianiu.

Czosnek to nie tylko doskonały dodatek do potraw (jako przyprawa) czy naturalny antybiotyk i sposób na infekcje oraz bakterie (jako roślina lecznicza). Mało kto wie, że to popularne warzywo o bardzo specyficznym smaku i zapachu idealnie sprawdzi się również jako środek na lepszy sen.

Zobacz wideo Jak działa czosnek?

Włóż czosnek pod poduszkę. To naturalny sposób na bezsenność

Czosnek to sprawdzony już od lat naturalny i domowy sposób naszych babć na bezsenność. W dodatku jest bardzo tani i prosty w zastosowaniu! Wystarczy włożyć pod poduszkę jeden duży ząbek świeżego czosnku i pójść spać. Ważne, aby był pokrojony lub zgnieciony.

Okazuje się bowiem, że zapach czosnku (wbrew pozorom) może mieć działanie uspokajające, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć, a jakość snu jest lepsza. Warzywo zawiera allicynę, związek chemiczny, który wytwarzany jest dopiero, gdy czosnek uszkadzamy mechanicznie, czyli np. kroimy go lub miażdżymy. To właśnie dopiero wtedy czuć ten charakterystyczny, ostry zapach warzywa. Ponadto jego woń pomaga w odblokowaniu kanałów nosowych i tym samym poprawia oddychanie. Dzięki temu śpi się lepiej i spokojniej.

Pamiętaj przy tym, aby używać świeżego czosnku. Stary, długo przechowywany gubi bowiem swoje właściwości. Najzdrowszy jest czosnek świeży, o pękatych ząbkach. Stary czosnek można poznać po tym, że jego ząbki są wyschnięte, zapadnięte, zszarzałe, czasem po prostu nadgniłe.

Ważna uwaga! Czosnek jest toksyczny dla psów i kotów, także jeśli twoje zwierzaki śpią razem z tobą w łóżku, absolutnie unikaj tej metody na lepszy sen.

Więcej o: