Ładujesz telefon albo tablet na łóżku? To błąd, który może cię kosztować zdrowie, a nawet życie

Wiele osób ładuje swoje telefony i tablety, trzymając je na łóżku. Pora skończyć z tym nawykiem! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to prosta droga do pożaru.

Eksperci alarmują, aby podczas ładowania urządzeń elektronicznych, takich jak np. telefon lub tablet, zawsze zwracać uwagę, aby nie kłaść ich na łatwopalne powierzchnie, takie jak np. pościel czy prześcieradło.

Drugą równie ważną kwestią jest, aby nie robić tego przez noc ani też podczas naszej nieobecności w domu. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty, ale wiele osób o tym niestety zapomina. Podczas ładowania urządzeń elektrycznych może bowiem dojść do spięcia, a w konsekwencji do zaprószenia ognia i pożaru.

Zobacz wideo Telefon z Matriksa i niezniszczalna Nokia. Najbardziej kultowe telefony komórkowe [TOPtech]

Ładujesz telefon albo tablet na łóżku? To poważny błąd

Regularnie słyszymy o przypadkach osób, u których w mieszkaniach podczas ładowania telefonu czy tabletu doszło do spięcia, a nawet wybuchu ładowarki. A to prosta droga do pożaru. Niestety, jak wynika z danych polskiej Straży Pożarnej, takich przypadków jest coraz więcej. A można by tego uniknąć! Albo chociażby ograniczyć to ryzyko do minimum.

Dlatego absolutnie nie powinno się ładować telefonów i tabletów na łóżku i innych łatwopalnych powierzchniach. Dodatkowo bateria może się zbytnio nagrzać. Pamiętajmy również przy tym, aby zawsze używać oryginalnej baterii i ładowarki do telefonu. Co więcej warto zawsze mieć na uwadze, że zbyt duża liczba urządzeń elektronicznych, które podłączone są do jednego gniazdka, może powodować przegrzewanie się instalacji elektrycznej. A to również prosta droga do pożaru.

Więcej o: