Tatuaże damskie minimalistyczne i napisy. Dobierz ciekawy wzór, który pasuje do różnych części ciała

Tatuaż to długotrwały rysunek na ciele, dlatego wybór wzoru powinien być przemyślany. Często zamiast rysunku zastanawiamy się nad miejscem, w którym ma znaleźć się tatuaż. Jak dobrać odpowiedni motyw i gdzie będzie prezentował się najlepiej? Sprawdzamy.

Coraz więcej kobiet decyduje się na tatuaż. Zdecydowanie najczęściej wybierane są delikatne wzory, chociaż są też bardziej odważne panie, które wolą zdecydowane, intensywne kolory czy dużą grafikę. Jak dobrze wybrać damski tatuaż?

Tatuaż damskie trendy - co jest teraz modne? 

Aktualnie bardzo modne są motywy roślinne na przykład delikatne, symetryczne gałązki lub kwiaty. Róża króluje od lat i już chyba tak zostanie. Coraz częściej na delikatną różę lub tę w bardziej rockowej odsłonie decydują się panowie. Motyw kwiatowy bardzo dobrze wygląda w czerni, ale też w kolorze. Dobrze komponuje się także z innymi wzorami.

 

Supermodne są też wszystkie geometryczne wzory - młode pokolenie miłośników tatuażu stawia na proste linie oraz figury geometryczne bez wypełnienia. Ciekawe są także tatuaże o małych rozmiarach, które można wytatuować niemal wszędzie. Często są to też motywy zwierzęce lub odnoszące się do zainteresowań. 

 

Minimalistyczny tatuaż

Kobiety cenią sobie małe, dyskretne tatuaże, które mogą ukryć przed światem. Do najbardziej popularnych motywów należą: serca, kokardki, ważne daty, zabawne hasła, czy imię sympatii, ale z tym ostatnim tatuażem naprawdę trzeba uważać, aby później nie żałować tej pochopnej decyzji. Minimalistyczny tatuaż ma dwie podstawowe zalety, bardzo szybko można go całkowicie usunąć lub też ukryć pod innym wzorem.

 

Tatuaże napisy - sentencje o uniwersalnym charakterze

Oprócz motywów roślinnych bardzo modne są też motta motywacyjne, które odnoszą się do samorealizacji, poczucia wolności. Wśród kobiet to właśnie napisy są bardziej popularne niż rysunki. Odpowiednio dobrana czcionka zapewni elegancki efekt. Poniżej prezentujemy przykładowe napisy, które można sobie wytatuować w najbardziej popularnych miejscach. 

 

Napisy jako tatuaż na karku

Tatuaż na karku jest dyskretny i jednocześnie bardzo zmysłowy, nie wszyscy mogą go zobaczyć, co czyni tatuaż jeszcze bardziej wyjątkowym. 

 • "what does not kill me makes me stronger"- "co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”;
 • "love me for who I am"- “kochaj mnie za to, kim jestem”;
 • "free your mind”- "uwolnij swój umysł";
 • "sometimes you win sometimes you learn”- “czasami wygrywasz, czasami się uczysz”;
 • "sometimes you gotta fall before you fly"- “czasami musisz upaść, zanim polecisz”.
 • "love the life you live"- “pokochaj swoje życie”. 

Poza sentencjami mogą to być też pojedyncze słowa jak "always", "love", czy "luce" - po włosku światło (taki tatuaż ma Chiara Ferragni).

 

Taki napis na karku będzie prezentował się idealnie, ale kobiety coraz częściej decydują się też na duże rysunki na plecach. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na wzór w tym miejscu. 

Tatuaż na plecach - pomysły na wzór

Motyw powinien być dobrze przemyślany ze względu na dość duży obszar ciała, który ma zostać pokryty tuszem. Na początku można zdecydować się tylko na delikatny kontur, który oswoi nas z tatuażem w tym miejscu i pozwoli na ewentualne poprawki. 

 • kwiat lotosu - symbol doskonałości, harmonii i wiecznego szczęścia. 
 • naszyjnik - ciekawa ozdoba, która w doskonały sposób imituje prawdziwą błyskotkę i dodatkowo intryguje. 
 • busola, która będzie przypominać o właściwym kierunku. 
 • klucz jaskółek - symbolizują  one osoby, które cenią sobie wolność, ale jeszcze bardziej powroty do domu. 
 • feniks - symbol odrodzenia na przykład po bolesnym rozstaniu.
 

Tatuaż między piersiami w stylu Rihanny 

Piosenkarka w tym miejscu ma wzór na bazie naszyjnika. Jest to bardzo elegancki tatuaż, który pomimo dużego rozmiaru nie przytłacza.

 

Tatuaż między piersiami może być fajną opcją na przykład dla kobiet po porodzie, którym zostały poprzeczne linie. Niektórym to nie przeszkadza, inne kobiety traktują takie ślady jako coś z czym nie mogą się pogodzić i w tym przypadku warto przemyśleć decyzję o pięknym rysunku. 

 
Więcej o: