Nów Księżyca to idealny czas na energetyczne oczyszczenie i nowy start. "Zamiast narzekać, zacznij doceniać"

Nie da się ukryć, że fazy księżyca oddziałują na ludzi. Każda z faz wpływa inaczej na nas oraz nasze emocje. Nów Księżyca jest to "nowy" księżyc, który oznacza początek nowego cyklu. To doskonały czas, na energetyczne oczyszczenie, wyznaczenie nowych celów i działanie.

Nów Księżyca jest początkiem cyklu faz Księżyca. W tym czasie widoczna z Ziemi część Księżyca nie jest oświetlana przez Słońce, zatem nie jest on widoczny na niebie gołym okiem. Ludzie zawsze wierzyli w moc księżycowego oddziaływania i obecnie, coraz częściej ponownie zgłębiają tę wiedzę, by świadomie wykorzystywać energię, którą daje Księżyc. Jedna z zasad uprawy roślin w zgodzie z naturą mówi, że najlepsze plony dają rośliny, których ziarna zasiano właśnie podczas nowiu. Nów Księżyca jest zatem doskonałym czasem na oczyszczenie swojej energii, spisanie swoich celów i rozpoczęcie działań, które planowało się od dawna.

Zobacz wideo Joga. 5 ćwiczeń, które pomogą walczyć ze stresem

Nów Księżyca wrzesień 2020 - "bądź najlepszą wersją siebie"

Jedną z osób, która przybliża temat oddziaływania energii księżycowej na nasze życie, jest Agnieszka Maciąg. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na Instagramie, a także swoim blogu. W związku z nowiem Księżyca, który rozpoczął się 17 września, opublikowała post, w którym wyjaśniła, jak najlepiej wykorzystać energię, którą przynosi nam ta faza.

- Ten nów jest bardzo wyjątkowy: jest silny, potężny. To początek nowego roku numerologicznego! Tym razem to, jak zaczniemy ten nowy cykl jest jeszcze bardziej istotne! Właśnie sadzisz nasiona swojej przyszłości! Przez najbliższe dni, co najmniej do niedzieli wieczorem, bądź najlepszą wersją siebie. Uważaj na frustrację - niech złość nie będzie motorem Twoich działań (Mars w Baranie zostanie z nami aż do stycznia 2021). Złość jest po to, aby wyznaczać zdrowe granice, ale nie po to, aby na niej budować. Buduj na żyznej glebie swojego serca - wyjaśnia Agnieszka Maciąg.

- Przez najbliższe 10 dni, codziennie pisz o swoich najgłębszych marzeniach i łącz się z wizją swoich pragnień oraz siebie. Myśl o sobie jako o osobie, która to wszystko JUŻ ma, posiada i taka jest. Energia braku i frustracji przyciąga więcej braku i frustracji. Możesz tak wybrać i to w swoim życiu pomnażać - masz w tym pełną wolność. Możesz również wybrać inaczej - możesz skoncentrować się na wdzięczność i docenieniu. Na dostrzeganiu darów we wszystkich aspektach swojego życia, aby przyciągać do siebie więcej dobra, pomyślności i obfitości. Zastanów się: czego pragniesz? Dlaczego tego pragniesz? Co możesz zrobić / "poświęcić", aby to osiągnąć? Może pół godziny wcześniej rano wstaniesz? A może zamiast oglądać telewizję przeczytasz coś inspirującego? Może w ciągu dnia wyłączysz telefon i inne media, aby pobyć sama ze sobą? Może zamiast narzekać, obgadywać i krytykować (to jest robić najłatwiej) zaczniesz doceniać, rozumieć i współczuć? A może zamiast leżeć na kanapie, pójdziesz na spacer, pomożesz komuś? Czasem małe zmiany mogą być początkiem wielkich zmian. Oto nowy początek. Oto nowa Ty. Napełnij się teraz pozytywną energią i mocą - dodaje modelka

 
Więcej o: