Co robią pary, które są ze sobą szczęśliwe? To m.in. szczere rozmowy na temat pieniędzy

Udany związek z drugą osobą nie jest dziełem przypadku. Co robią pary, które są szczęśliwe? Mamy dla was kilka wskazówek.

Podobnie jak w innych sferach życia, w przypadku związków, szczęściu często musimy pomóc. Jedna z najczęstszych porad dotyczących relacji związana jest z... kłótniami. Okazuje się, że to bardzo ważny element relacji z drugim człowiekiem

Umiejętne kłótnie - ważny element udanego związku

Badacze z Uniwersytetu Stanowego Florydy dowiedli, że najlepsze relacje tworzą osoby, które nie tłumią w sobie złych emocji oraz dają im upust. Jednak co istotne, w razie kłótni z partnerem, powinniśmy dążyć do znalezienia sposobu na rozwiązanie problemu. 

Szczere rozmowy na temat pieniędzy

Zdaniem psycholożki dr Terri Orbuch bardzo istotna jest także szczerość w różnych kwestiach dotyczących finansów. Według badaczki pary nie tylko nie powinny mieć przed sobą tajemnic, ale także wspólnie tworzyć plany, które są akceptowalne dla dwóch stron. 

Komplementy

Seksuolog dr Pepper Schwartz uważa, że kluczem do udanego związku są komplementy. Jej zdaniem nie należy koncentrować się tylko i wyłącznie na wadach drugiej osoby. Lepiej jest, gdy doceniamy to, co w niej dobre i co jakieś czas jej o tym przypominamy. W dłuższej perspektywie ma to bardzo dobry wpływ na relację. 

Okazywanie uczuć

Wspominana dr Terri Obuch twierdzi, że istotny wpływ na związek ma także okazywanie sobie uczuć. Mogą to być różne gesty, takie jak: pocałunki, przytulanie, trzymanie się z ręce. Mimo że to nic trudnego, zdaniem psycholożki wiele zmienia. 

Zobacz wideo

Może cię także zainteresować:

Więcej o: