Z butów wydobywa się nieprzyjemny zapach? Trzy sposoby, dzięki którym szybko się go pozbędziesz

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów to krępujący, jednak bardzo powszechny problem. Istnieją jednak proste domowe sposoby, które pozwolą szybko usunąć przykrą woń z obuwia.

Woreczki z herbatą

Herbata słynie ze swoich właściwości absorbujących zapachy, dlatego świetnie sprawdzi się m.in. w przypadku problemów z brzydko pachnącym obuwiem. Aby pozbyć się nieprzyjemnej woni, wystarczy umieścić trzy/cztery torebki czarnej herbaty do każdego z butów i pozostawić na całą noc. W tym czasie herbata usunie nie tylko brzydkie zapachy, ale także pozwoli pozbyć się nadmiaru wilgoci z wnętrza obuwia.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to jeden z częściej wykorzystywanych produktów w naszych domach. Służy nie tylko do wypieków, czy sprzątania, lecz także jest doskonałym środkiem pozwalającym zneutralizować nieprzyjemny zapach wydobywający się z butów. Co ważniejsze, soda oczyszczona nie maskuje brzydkiego zapachu, lecz skutecznie go usuwa. Wystarczy wsypać do wnętrza każdego z butów po dwie łyżeczki sody i zostawić ją na kilka godzin lub całą noc. Następnie, za pomocą odkurzacza, usunąć proszek ze środka.

Zamrażalnik

Ciepłe i wilgotne środowisko panujące w butach to idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów, a co za tym idzie nieprzyjemnego zapachu. Aby temu zapobiec można zastosować skuteczny sposób z zamrażalnikiem. Polega on na włożeniu butów do szczelnego, foliowego woreczka i umieszczenie ich na całą noc w zamrażarce. W przypadku bardzo uciążliwego zapachu, należy powtórzyć tę czynność kilkukrotnie.

Zobacz wideo
Więcej o: