Pięć rzeczy, których nigdy nie mówią sobie osoby w szczęśliwym związku

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że słowami można bardzo zranić drugą osobę. W każdej dyskusji z drugim człowiekiem, należy ostrożnie dobierać słowa, zwłaszcza, gdy ta osoba jest nam bliska. Oto pięć rzeczy, które nigdy nie powinny padać z ust osób będących w szczęśliwym związku.

Kłótnie i spory są nieuniknione w każdym, nawet tym najbardziej udanym i najszczęśliwszym związku. To całkowicie normalne, jeśli dwójka ludzi ma odmienne zdanie na dany temat. Ważne jednak, by podczas każdego sporu kulturalnie i ze wzajemnym szacunkiem dojść do kompromisu. Zdarza się jednak, że niektóre, szczególnie młode stażem, pary przekraczają podczas kłótni pewną granicę, wyrzucając z siebie słowa, których później bardzo często żałują.

Z biegiem czasu i nabieraniem doświadczenia w związku, każdy powinien nauczyć się, jak wyrażać swoje zdanie w taki sposób, by jego słowa nie zostały opatrznie odebrane lub nie zraniły drugiej połowy. Niestety, osoby, które nie są w stanie kłócić lub nawet rozmawiać z poszanowaniem drugiej strony, najczęściej nie są w stanie stworzyć szczęśliwego i trwałego związku. Brak szacunku, wyzwiska i częste kłótnie potrafią zniszczyć najpiękniejsze uczucie.

Pięć rzeczy, których nigdy nie mówią sobie osoby w szczęśliwym związku

Istnieją słowa, których każda para powinna unikać podczas rozmów i kłótni, by w żaden sposób nie zranić lub urazić partnera. Jeśli zdarza ci się wypowiadać lub słyszysz takie zwroty od swojej drugiej połowy, może warto zastanowić się nad waszym związkiem i coś w nim naprawić, póki nie jest za późno. Oto pięć rzeczy, których nigdy nie mówią sobie osoby w szczęśliwym związku:

  1. Jeśli nie zrobisz (...) to z nami koniec.
  2. To Twoja wina!
  3. Dorośnij!
  4. Jesteś żałosny! 
  5. Jesteś jak twoja matka/twój ojciec.
Zobacz wideo
Więcej o: