Tatuaże dla par: najmodniejsze wzory. Jakie tatuaże dla pary są na topie?

Tatuaże dla par to jeden ze sposobów na wyrażenie swojej miłości drugiej połówce. To też jedne z najmodniejszych tatuaży. Sprawdź, które wzory są ponadczasowe, a które są teraz na topie i idealnie wpisują się w klimat "uczuciowego tatuażu".

Tatuaże dla pary: dla kogo i po co je robimy?

Tatuaże dla pary to nie tylko forma ozdoby ale swoiste wyznanie i deklaracja uczuć. Dlatego decydując się na niego oboje partnerów musi być przekonana o trwałości łączącej ich więzi. Pamiętajmy, że tatuaż to nie zabawka - zostanie on na naszym ciele niemal do końca życia. Niejednokrotnie dało się słyszeć historie - zwłaszcza dotyczące osób publicznych - które w przypływie emocji wykonywały tatuaże dla pary, a następnie poddawały się zabiegowi ich usunięcia po tym jak okazało się, że związek nie przetrwał próby czasu. Dlatego nim podejmiemy decyzję o wykonaniu takiej ozdoby koniecznie zastanówmy się czy na pewno chcemy na ciele uwieczniać swojego partnera. Jeśli tak, to nie pozostaje nic innego jak wybrać odpowiedni wzór.

Zobacz też: Doda usuwa tatuaże. Jeden z nich to inicjały Majdana w miejscu intymnym. Gwiazda przyznaje: Głupota boli. I słono za to zapłaci

Tatuaże dla małżeństwa: najpopularniejsze wzory tatuaży

Tatuaże dla małżeństwa, narzeczeństwa czy związku partnerskiego nie różnią się zupełnie niczym. Większość z nich decyduje się na ozdobienie swojego ciała imieniem ukochanej osoby, datą ważną dla ich związku lub w nielicznych przypadkach portretem partnera lub partnerki. Tego typu tatuaże można w pewnym sensie uznać za standard. 

 

Nieco nowszym rozwiązaniem są np. tatuaże dla małżeństwa w postaci obrączek. Tatuażysta wykonuje wówczas rysunek na palcu serdecznym - tego typu pamiątka jest zdecydowanie bardziej trwała niż zwykły metalowy krążek, który łatwo może ulec zagubieniu lub można go najzwyczajniej w świecie zdjąć z palca. Popularnym rozwiązaniem jest w przypadku małżeństw także tatuowanie imion dzieci, które wspólnie posiadają. 

Jakie są jeszcze ciekawe wzory tatuaży dla par? Otóż jest ich bardzo wiele - ogranicza nas tylko wyobraźnia i umiejętności tatuażysty. Do najpopularniejszych wzorów należą m.in.:

  • pasujące do siebie puzzle - to bardzo popularny motyw, na który decyduje się wiele par; tatuażysta u jednego z partnerów wyrysowuje puzzel z wypustką, natomiast u drugiego taki który idealnie łączy się z pierwszym; ważne aby w takim przypadku tatuaż znajdował się w tym samym miejscu na ciele obojga partnerów
  • frazy - to również popularny sposób tatuowania - u jednego z partnerów umieszczony zostaje na ciele początek sentencji, natomiast u drugiego w tym samym miejscu jej zakończenie
  • ying i yang to kolejny bardzo często używany motyw w przypadku tatuaży dla par, którego znaczenia nie trzeba nikomu tłumaczyć
  • latarnia i statek - w ostatnim czasie dość modny i minimalistyczny tatuaż, który polega na umieszczeniu na ciele kobiety wizerunku latarni morskiej, natomiast u mężczyzny statku, który ku niej zmierza
  • jednakowe ryciny - wiele par decyduje się na wybranie wspólnie jednego wzoru, który będzie umieszczony u obojga; mogą to być serca, ptaki, łańcuch, róże lub inne symbole nawiązujące do łączącej ich miłości lub takie które w jakiś sposób są dla obojga ważne.
 

Jak widać wybór odpowiedniego motywu nie jest wcale taki łatwy. Ważne jednak, by podobał się obojgu partnerom, gdyż tatuażu nie da się łatwo zmienić czy przerobić - trzeba go zaakceptować i funkcjonować z nim przez lata. 

Zobacz też: Tatuaże damskie 2020 - jakie są najmodniejsze małe tatuaże?

Wspólne tatuaże dla par: jak zadbać o nowy tatuaż?

Chcąc cieszyć się jak najdłużej świetnym wyglądem nowego, wspólnego tatuażu dla par konieczne jest odpowiednie pielęgnowanie miejsca, w którym wykonano tatuaż.

Bezpośrednio po wykonaniu tatuażu przez kilka tygodni skóra będzie ulegała procesowi gojenia. Jeszcze w salonie tatuażysta nałoży na świeży tatuaż folię ochronną, której nie należy zdejmować przez około 2-3 doby od zabiegu. 

Po tym czasie usuwa się folię i rozpoczyna się kolejny etap gojenia skóry. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednią higienę podrażnionego miejsca. Dwa razy dziennie powinno się je myć ciepłą przegotowaną wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego. Następnie nakłada się na ciało maść natłuszczającą (procedurę najlepiej powtarzać co kilka godzin dziennie).

Jeżeli tatuaż powstał w takim miejscu na ciele, gdzie zwykle skóra ma kontakt z ubraniami, wówczas postawmy na takie które będą luźne i przewiewne. Wziąć należy też pod uwagę możliwość zaplamienia resztkami tuszu, co może bezpowrotnie zniszczyć ubranie.

Pełne wygojenie wymaga zazwyczaj kilku tygodni. Nie oznacza to jednak, że na tym kończy się dbanie o tatuaż. Aby dobrze się prezentował warto w dalszym ciągu stosować specjalne kremy do skóry z tatuażami, które nawilżają i natłuszczają naskórek. 

Zobacz też: Tatuaże damskie minimalistyczne i napisy. Dobierz ciekawy wzór, który pasuje do różnych części ciała

Więcej o: