Nie wyrzucaj skorupek jaj. Włóż je do pralki i wstaw pranie. Nie pożałujesz efektów

Następnym razem, kiedy po wykorzystaniu jajek pozostaną ci skorupki, nie wyrzucaj ich do kosza, tylko dodaj do jasnego lub białego prania. Choć umieszczanie w pralce skorupek jaj może wydawać się dość dziwne, to jest to świetny i ekologiczny sposób na poszarzałe oraz zafarbowane ubrania.

Pranie ubrań z dodatkiem skorupek jaj to wcale nie pomyłka. To sposób, który kiedyś często stosowany był przez nasze babcie w celu wybielenia firanek, koszulek, bielizny, a także uratowania zafarbowanych ubrań. Obecnie jednak mało kto zna ten doskonały trik. A szkoda, gdyż jest to bardzo tani i ekologiczny sposób, by poszarzałe lub zafarbowane ubrania wyglądały po praniu jak nowe. Skorupki jajek dodane do prania działają bowiem jak naturalny wybielacz, który w żaden sposób nie zniszczy nawet delikatnych tkanin.

Nie wyrzucaj skorupek jaj. Użyj je jako ekologiczny wybielacz

Jak używać skorupek jaj do ekologicznego wybielania ubrań? Przygotuj pokruszone skorupki z dwóch/trzech jajek, lniany woreczek lub gazę i białą wstążkę. Do lnianego woreczka wsyp skorupki lub dokładnie zawiń je w gazę i zwiąż. Wrzuć do bębna pralki razem z jasnymi lub zafarbowanym ubraniami, dodaj wybrane detergenty i pierz jak zwykle. Jeśli tkaniny są mocno zszarzałe lub zafarbowane, w bębnie możesz umieścić nawet kilka takich woreczków ze skorupkami. 

Zobacz wideo
Więcej o: