Dzień Mężczyzny: kiedy przypada i jaki prezent przygotować na tę okazję?

Dzień Mężczyzny według kalendarza świąt nietypowych przypada dokładnie na 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Zapomniałaś w tym roku o święcie mężczyzn? Sprawdź, opcję dla zapominalskich!

Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2020?

To, kiedy jest Dzień Mężczyzny w 2020 zależy nie od daty w kalendarzu, ale od tego czy wraz z partnerem potrafimy na co dzień ze sobą świętować. Wystarczą małe gesty, codzienna wzajemna życzliwość, by każdy dzień można było nazwać Dniem Mężczyzny. Takie święta nie wymagają szczególnych, drogocennych prezentów. Doskonale się sprawdzą w takiej sytuacji upominki wykonane samodzielnie. Kreatywność na pierwszym miejscu!

Zobacz też: Dzień Chłopaka 2020. Sprawdź 8 najlepszych pomysłów na prezent do 50 i 100 zł

Dzień Mężczyzny: kiedy jest obchodzony?

Kiedy jest Dzień Mężczyzny? Według kalendarza świąt nietypowych jest on ściśle skorelowany z innym powszechnie obchodzonym świętem, czyli Dniem Kobiet, które przypada 8 marca. Panowie swój Dzień Mężczyzny obchodzą już dwa dni po paniach, czyli 10 marca. Jest to więc idealny moment na połączone świętowanie. Może to być wieczór w restauracji, ale równie dobrze wspólny spacer czy wycieczka rowerowa. Ważne, aby zaplanować wspólną chwilę i spędzić ją z dala od problemów dnia codziennego. 

Dzień Mężczyzny 2020: druga opcja dla spóźnialskich

Dzień Mężczyzny 2020 obchodzony był wprawdzie w marcu, jednak nic straconego. Jeśli zapomniałaś o uczczeniu święta mężczyzn, to druga szansa nadarzy się już niedługo. Od kilku lat coraz częściej i głośniej obchodzi się bowiem Dzień Chłopaka, który ma miejsce we wrześniu. Pozostało więc jeszcze nieco czasu, aby zaplanować coś wyjątkowego. To święto szczególnie mocno celebrowane jest przez ludzi młodych, jednak z roku na rok więcej osób dojrzałych angażuje się w świętowanie Dnia Chłopaka.

Dzień Mężczyzny: 30 września 2020 coraz bliżej!

30 września 2020 wypada Dzień Chłopaka, który jednak można świętować na równi z Dniem Mężczyzny. Już w najbliższą środę (jutro!) pamiętaj, by uhonorować chłopców i mężczyzn, którzy są ważni w Twoim życiu. Jeśli nie możesz w tym dniu osobiście przekazać im życzeń, warto zrobić to telefonicznie, SMSem lub za pomocą innych środków komunikacji. Natomiast tych, którzy na co dzień znajdują się w Twoim bliskim otoczeniu możesz wynagrodzić drobnymi upominkami w postaci chociażby słodyczy czy drobnych gadżetów. 

Zobacz wideo Jak zapakować wino na prezent?

30 września Dzień Mężczyzny: zaplanuj coś wyjątkowego!

Już jutro, 30 września 2020 jest Dzień Chłopaka lub jeśli wolisz Dzień Mężczyzny. Masz jeszcze jeden dzień, aby przygotować wyjątkowy prezent dla swojego ukochanego. Zadbaj, aby to święto było wyjątkowe: zjedzcie wspólnie śniadanie, postarajcie się spędzić jak najwięcej czasu razem. Warto także przygotować symboliczny upominek - najlepiej taki, który będzie odnosił się do waszej wspólnej historii lub zainteresowań. Jeśli krótko się znacie, wówczas warto wybierać prezent biorąc po uwagę to co partner lubi najbardziej. 

Zobacz też: Prezent na dzień chłopaka. Jaki prezent możesz wręczyć swojemu chłopakowi, narzeczonemu lub mężowi tego dnia?

Więcej o: