4 najczęstsze powody, dla których ludzie zwalniają się z pracy. I nie chodzi tu tylko o wynagrodzenie

Wbrew pozorom to nie tylko zbyt niskie wynagrodzenie sprawia, że ludzie zwalniają się z pracy. Powodów może być wiele, ale najczęstsze z nich to: zła atmosfera, brak możliwości rozwoju, a także niedocenienie przez szefa.

Wydawać by się mogło, że to zbyt niska pensja, brak podwyżek czy premii sprawiają, że ludzie zwalniają się z pracy i idą do innej, licząc na lepsze wynagrodzenie. Nic bardziej mylnego. Oczywiście jest to jeden z najczęstszych powodów, jednak nie jedyny. Bardzo ważna jest również m.in. atmosfera w pracy czy zwykłe dziękuję od szefa. Co jeszcze?

Zobacz wideo

Dlaczego ludzie odchodzą z pracy? Powód nr 1 - zła atmosfera

Zła atmosfera panująca w zespole to jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie zwalniają się z pracy. Konflikty mogą objawiać się między współpracownikami bądź też pomiędzy szefem a podwładnym. W pracy spędzamy wszak 3/4 dnia, dlatego tak ważne jest, aby atmosfera w niej panująca nie była napięta. Jeśli pojawiają się jakieś konflikty, warto od razu je rozwiązywać, aby nie dopuścić do ich eskalacji.

Dlaczego ludzie odchodzą z pracy? Powód nr 2 - brak możliwości rozwoju

Kolejnym powodem, który sprawia, że ludzie odchodzą z pracy, jest brak perspektyw i możliwości rozwoju. Monotonia, codzienne wykonywanie dokładnie tych samych zadań od lat może doprowadzić pracownika do poczucia niespełnienia zawodowego, a co za tym idzie do frustracji. I nie chodzi tu od razu o awanse zawodowe, ale o pewnego rodzaju urozmaicenie w obowiązkach i możliwość nauki nowych rzeczy, a tym samym rozwoju.

Dlaczego ludzie odchodzą z pracy? Powód nr 3 - brak pochwał i docenienia

Każdy lubi być chwalony. Co więcej, w większości przypadków takie pochwały i docenienie od szefa działają motywująco. I nie chodzi tu tylko o premie czy inne nagrody pozamaterialne, czasem wystarczy samo dobre słowo, pochwała i uznanie - zwykłe dziękuję. Pracownik, który przez dłuższy czas czuje się niedoceniony za swoją pracę, może chcieć się zwolnić.

Dlaczego ludzie odchodzą z pracy? Powód nr 4 - wynagrodzenie

Wynagrodzenie to zdecydowanie jedna z najczęstszych przyczyn, które sprawiają, że ludzie zmieniają pracę. Zbyt niska pensja, długoletni brak podwyżek czy premii - nieważne. Jeśli pracownik czuje, że zarabia za mało, jest to jeden z głównych powodów, dla których zaczyna rozglądać się za nową pracą.

Więcej o: