4 nawyki, które sprawiają, że w związku dobrze się układa. Wiele osób o nich zapomina

Co zrobić, aby twój związek był bardziej udany i szczęśliwy? Są takie cztery najważniejsze nawyki, które warto wprowadzić do swojego codziennego życia jak najszybciej.

Udany i szczęśliwy związek z drugą osobą nie jest dziełem przypadku - składa się na niego wiele ważnych elementów. Szczęściu można, a nawet należy pomóc. Co zatem robią pary, które są szczęśliwe? Jakie mają nawyki? Odpowiadamy.

Co robią pary, które są szczęśliwe? Umiejętne kłócenie się

Unikanie kłótni, zamiatanie problemów pod dywan czy tłumienie w sobie emocji to błąd, który sprawi, że prędzej czy później dojdzie do eskalacji i wybuchu. Dlatego umiejętność kłócenia się to niezwykle ważny element udanego związku. Badacze z Uniwersytetu Stanowego Florydy dowiedli, że najlepsze relacje tworzą właśnie te osoby, które nie tłumią w sobie złych emocji oraz dają im upust. Ważne przy tym jest, aby w razie kłótni z partnerem, dążyć do znalezienia sposobu rozwiązania danego problemu.

Co robią pary, które są szczęśliwe? Szczere i otwarte rozmowy na temat pieniędzy

Pieniądze to jeden z tych tematów, który najczęściej staje się powodem kłótni w związkach.  Zdaniem psycholożki dr Terri Orbuch bardzo istotna jest umiejętność szczerej i otwartej rozmowy o wspólnych finansach. To podstawa! Według badaczki pary po pierwsze nie powinny mieć przed sobą żadnych tajemnic związanych z pieniędzmi. Po drugie zaś powinny wspólnie tworzyć plany z nimi związane, ale takie, które są akceptowalne przez obie strony.

Co robią pary, które są szczęśliwe? Komplementy i miłe słowa na co dzień

Kolejnym dobrym nawykiem, który sprawia, że pary są ze sobą szczęśliwe, jest mówienie sobie miłych rzeczy i komplementów. Czasem wystarczy kilka naprawdę prostych słów, które nic nie kosztują. Ale warto o tym pamiętać na co dzień, nie tylko od święta. W komplementach nie skupiajmy się jednak tylko na wyglądzie, warto również docenić jakieś cechy charakteru czy zachowanie partnera.

Co robią pary, które są szczęśliwe? Okazywanie sobie uczuć

Psycholożka dr Terri Orbuch podkreśla, jak bardzo ważne jest w związku okazywanie sobie uczuć. I można to robić na wiele bardzo różnych sposobów. Mogą to być proste gesty, takie jak: pocałunki, przytulanie, trzymanie się z ręce. To naprawdę nic trudnego, ale zdaniem psycholożki dr Terri Orbuch wiele zmienia i umacnia związek.

Więcej o: