Jak wyczyścić białe buty, nie niszcząc ich? Pomogą tanie produkty, które na pewno masz już w swoim domu

Jak przywrócić białym butom ich śnieżny kolor? Na pewno zapomnij o pralce. Dzięki tym trzem domowym sposobom skutecznie wyczyścić białe buty i nie zniszczysz ich.

Białe buty są modne, stylowe i pasują do wielu stylizacji, niestety mają ogromny mankament. Bardzo szybko się brudzą, a w dodatku dość ciężko skutecznie je wyczyścić. Pierwsza myśl, która przychodzi ci do głowy, to wyprać je w pralce? Lepiej jednak tego nie robić, ponieważ możesz je zniszczyć. Poznaj trzy domowe sposoby na wyczyszczenie białych butów. Są tanie, proste i nie niszczą obuwia.

Zobacz wideo Skórka od banana skutecznie wyczyści skórzane buty

Jak wyczyścić białe buty? Użyj sody oczyszczonej i octu

Soda oczyszczona i ocet skutecznie pomogą wyczyścić białe buty. Jak przygotować taką miksturę do czyszczenia? Wystarczy w miseczce zmieszać ze sobą sodę oczyszczoną oraz ocet w proporcjach 1:1. Następnie taką mieszankę należy wetrzeć w buty i wyczyścić je przy pomocy szczotki. W tym przypadku dobrze sprawdzi się szczoteczka do zębów: jest mała i dotrze do każdego zakamarka. Po tym wszystkim pozostaw mieszankę na butach przez 15 minut i na koniec dokładnie zmyj wodą.

Jak wyczyścić białe buty? Pomoże biała pasta do zębów

Białe buty skutecznie wyczyści również pasta do zębów. Ważne, aby była w tym samym kolorze, co obuwie (bez kolorowych dodatków itp.). Najpierw namocz buty wodą, a następnie nałóż na nie białą pastę. Wyczyść je szczoteczką, a na koniec dokładnie zmyj wodą.

Jak wyczyścić białe buty? Wykorzystaj płyn do mycia naczyń oraz sodę oczyszczoną

Jeszcze inna domowa metoda na wyczyszczenie białych butów polega na użyciu płynu do mycia naczyń oraz sody oczyszczonej. Najpierw wymieszaj ze sobą te dwa składniki. Następnie swoje białe buty zwilż wodą i szczoteczką nałóż na nie mieszankę płynu do mycia naczyń oraz sody oczyszczonej. Wyczyść obuwie kolistymi ruchami. Na koniec użyj ręcznika papierowego, aby zebrać brudną pianę i pozostaw buty do wyschnięcia.

Więcej o: