Impreza halloweenowa- przepis na udaną domówkę

Impreza halloweenowa musi odbyć się w specjalnej oprawie. W tym roku rzeczywistość jest tak straszna, że nie trzeba nam dodatkowych atrakcji, ale jeśli szukacie pomysłu na miło spędzony wieczór halloweenowy, prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów na straszną imprezę. Najlepiej w gronie domowników.

Impreza halloweenowa jako nowa tradycja

Halloween z roku na rok zyskuje na popularności, to wesołe i zarazem straszne święto lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. W czasach, gdy kluby świecą pustkami, coraz więcej imprez przenosi się z powrotem do domów. Każdy, kto chociaż na chwilę chce oderwać się od nudnej rzeczywistości może zorganizować nietypowe spotkanie w domu, w którym starszy. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej zorganizować ją w gronie domowników, a przyjaciół zaprosić na spotkanie online. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na udaną imprezę halloweenową.

Impreza halloweenowa musi mieć specjalną oprawę. Zdjęcie ilustracyjneImpreza halloweenowa musi mieć specjalną oprawę. Zdjęcie ilustracyjne 2M media/shutterstock.com

Impreza na Halloween- przebrania obowiązkowe 

Impreza na Halloween musi odbyć się według pewnych zasad. Bez strasznych strojów nie ma prawa istnieć! Planując domówkę warto zaznaczyć, że przebranie jest obowiązkowe. Gdzie szukać inspiracji? Co roku w Hollywood organizowanych jest mnóstwo przyjęć właśnie w tym klimacie. Zagraniczne gwiazdy prześcigają się w przebraniach, których zdjęcia obiegną później wszystkie portale. Poniżej kilka przykładów: 

 • Jessica Alba zaprezentowała kiedyś światu przebranie w stylu Dora The Explorer- postać z dziecięcej kreskówki. 
 • Siostry Kardashian lubią seksowne stroje, jakiś czas temu można było oglądać całą rodzinę przebraną za Aniołki Victorias Secret. 
 • Prawdziwą królową Halloween Jest Heidi Klum, niemiecka modelka była już między innymi czarnym krukiem oraz staruszką. 

Impreza na Halloween to także okazja do tego, aby ubrać się po prostu niegrzecznie. Strój pokojówki, seksowna Wonder Woman, Kobieta Kot- tej nocy wszystko jest dozwolone. Jak zorganizować strój na ostatnią chwilę? W przypadku pań wystarczy obcisły top, leginsy, wysokie obcasy oraz mocny makijaż. Już od początku października w każdym sklepie dostępne są gotowe rekwizyty: plastikowe szczęki, pająki, oraz diabelskie opaski. 

Impreza na Halloween - przebrania. Zdjęcie ilustracyjneImpreza na Halloween - przebrania. Zdjęcie ilustracyjne Dean Drobot/shutterstock.com

Zobacz wideo Makijaż Sugar Skull na Halloween

Domówka na Halloween- wystrój domu 

Domówka na Halloween musi odbyć się w specjalnej atmosferze. W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnych gadżetów na tę okazję. Ciekawe ozdoby można wykonać także samemu. Wystarczy kolorowy papier i kilka pomysłów.

Z czarnego brystolu można na przykład wycinać rodzinę nietoperzy i przyklejać w zaskakujących miejscach w całym domu. Prześcieradło oraz lampa stojąca to fajny pomysł na imitację ducha, który będzie witał gości zaraz przy wejściu. Warto zadbać też o efekty dźwiękowe- dźwięk burzy oraz krzyki w tle zapewnią mrożącą krew w żyłach atmosferę. 

Impreza halloweenowa - wystrój domu. Zdjęcie ilustracyjneImpreza halloweenowa - wystrój domu. Zdjęcie ilustracyjne Mobz/shutterstock.com

Zabawy na imprezę halloweenową- atrakcje dla gości 

Zabawy na imprezę halloweenową to obowiązkowy punkt wieczoru. Oto kilka naszych propozycji:

 • Fajnym pomysłem może być konkurs na najlepsze przebranie. Osoba, która wygra będzie mieć ostateczny głos w sprawie utworów, które będą grane tego wieczoru. 
 • Na naszej liście nie może zabraknąć opowieści o duchach. Każdy zna ciekawą historię, która być może jest zmyślona, a może wydarzyła się naprawdę. Nic tak nie buduje atmosfery jak mroczne opowieści opowiadane w świetle księżyca. 
 • W kameralnym gronie warto obejrzeć tradycyjny horror lub od razu cały maraton strasznych filmów. Nic tak nie zbliża jak seans pełen strachu. 
 • W przypadku, gdy w okolicy jest kilka zaprzyjaźnionych domów, które także świętują Halloween, (co można rozpoznać po wystawionych dyniach i licznych ozdobach) warto zorganizować wyprawę w stylu Cukierek albo psikus. W tym roku mamy same psikusy, dlatego polecamy trzymać dystans od innych osób, ale spacer to dobry pomysł, nawet w czasie pandemii. Pamiętajcie o maseczkach!
 • Pamiątkowa sesja to coś co z pewnością warto zorganizować. Zawsze kiedy dopadnie nas nuda będzie można wrócić do tych wesołych chwil, gdy jedynym problemem był pomysł na fajne przebranie.  

Pamiętajcie, że każdą z tych atrakcji możecie zorganizować online i miło spędzić czas z przyjaciółmi

Kolorowe drinki na imprezę halloweenową. Zdjęcie ilustracyjneKolorowe drinki na imprezę halloweenową. Zdjęcie ilustracyjne VGstockstudio/shutterstock.com

Jak zorganizować imprezę Halloween z dziećmi?   

Jak zorganizować udaną imprezę Halloween z dziećmi? Maluchy uwielbiają się bać, równie mocno jak uwielbiają się przebierać. Najlepszym pomysłem będzie więc rundka po okolicy w poszukiwaniu strasznych ozdób, w tym roku wyjątkowo bez odwiedzania sąsiadów w domach. Fajny pomysłem jest też wspólny straszny seans, na popularnych platformach streamingowych dostępnych jest kilka ciekawych tytułów, jak:

 • ''Straszny Dom'',
 • ''Rodzina Adamsów'' 
 • ''Gęsia Skórka''.

Impreza na Halloween nie odbędzie się bez odpowiednio ozdobionego i suto zastawionego stołu. Zdjęcie ilustracyjneImpreza na Halloween nie odbędzie się bez odpowiednio ozdobionego i suto zastawionego stołu. Zdjęcie ilustracyjne gpointstudio

Więcej o: