Wlej do toalety płyn do mycia naczyń i zalej gorącą wodą. Niewiele osób zna ten trik

Masz problem z zapchaną muszlą klozetową? Jeśli nie jest on zbyt duży i poważny, pomoże ci płyn do mycia naczyń. Doskonale poradzi sobie np. z zatorem z papieru toaletowego.

Płynu do mycia naczyń możemy używać nie tylko w kuchni do zmywania. Jak się okazuje, doskonale sprawdzi się również w łazience. Masz problem z zapchaną muszą klozetową? Pomoże właśnie płyn do mycia naczyń. To tani i bardzo prosty sposób, w dodatku nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest też mniej inwazyjny niż ten przy użyciu chemicznych produktów z drogerii.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny młyn do mycia szyb? Odpowiadamy

Płyn do mycia naczyń pomoże odetkać zapchaną muszlę klozetową

To bardzo prosty i tani sposób na odetkanie zapchanej muszli klozetowej. Pamiętaj jednak, że ta metoda sprawdzi się tylko w przypadku niewielkich i niegroźnych problemów np. gdy zbierze się zbyt dużo papieru toaletowego i zrobi się z tego zator.

Wystarczy płyn do mycia naczyń wlać do muszli klozetowej i poczekać chwilę aż opadnie na dno. Następnie należy zalać gorącą wodą (nie wrzątkiem, aby nie uszkodzić powierzchni muszli klozetowej). I tak zostaw na 30 minut. Po tym czasie normalnie spłucz wodę. Zator powinien zniknąć.

 
Więcej o: