Przebrania na Halloween dla dorosłych: jaki strój wybrać?

Przebrania na Halloween dla dorosłych niewiele różnią się od tych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Jakie są najpopularniejsze stroje halloweenowe?

Przebranie na Halloween: skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Halloween?

Halloween przypada wieczorem z 31 października na 1 listopada. Dzień ten od wieków uznawany jest za ten, w którym dusze zmarłych mają ułatwiony dostęp do świata żywych. W związku z tym w wierzeniach wielu ludów pojawiały się specjalne obchody związane z tą okazją. Celtowie w tym dniu palili ogniska w domostwach, by zabezpieczyć żywych przed złymi mocami, które mogły się w tym czasie uaktywnić. Podobne zwyczaje mieli też Słowianie, przejawiały się one w znanej nam z literatury tradycji Dziadów, którą bardzo plastycznie przedstawił Adam Mickiewicz. 

W obecnej formie Halloween przywędrowało do nas z zachodu, gdzie - zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych - obchodzone jest bardzo hucznie. Za oceanem święto to ma w znacznej mierze wymiar konsumpcyjny - ogranicza się do bogatych dekoracji, przyjęć i ciekawych przebrań, w które ubierają się zarówno dzieciaki polujące na słodycze, jak i dorośli biorący udział w świętowaniu. 

Zobacz też: Halloween 2020: co to za święto i kiedy je obchodzimy?

Za kogo przebrać się na Halloween?

Halloween to święto nawiązujące do kwestii śmierci, zaświatów, a co za tym idzie także zjawisk szczególnie lubianych przez twórców filmów grozy. Dlatego jeśli zastanawiasz się za kogo przebrać się na Halloween to masz jedyną i niepowtarzalną okazję, aby na jeden wieczór stać się bohaterem jednego z horrorów. Gama bohaterów jest rozległa: od wampirów przez zombie, mumie, duchy aż po różnego rodzaju zjawy. Co najważniejsze, aby zmienić się w tego rodzaju "osobnika" często nie jest konieczne korzystanie z wypożyczalni kostiumów. Wystarczy kilka rzeczy, które każdy posiada w domu i wystrzałowy strój gotowy. 

Przebranie na Halloween dla dorosłych. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie na Halloween dla dorosłych. Zdjęcie ilustracyjne gpointstudio/shutterstock.com

Przebranie na Halloween dla mężczyzn: do kogo się upodobnić?

W zależności od upodobań, przebranie na Halloween dla mężczyzn może mieć charakter elegancki lub przerażający. Panowie, którzy preferują bycie eleganckim w każdej sytuacji bez przeszkód mogą się w ten wieczór wcielić w postać hrabiego Draculi. Wystarczy elegancki smoking i zwiewna, czarna peleryna . Warto też skorzystać z rekwizytów dostępnych w internecie, takich jak np. wampirze kły i stylizacja na Halloween gotowa.

Przebranie na Halloween dla dorosłych - Drakula. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie na Halloween dla dorosłych - Drakula. Zdjęcie ilustracyjne Evgenyrychko/shutterstock.com

Panowie, którzy preferują sianie grozy powinni zdecydować się na przebranie żywego trupa. Duże ilości sztucznej krwi, którą można zakupić w sklepach z okazjonalnymi produktami, a także odpowiedni makijaż to podstawa sukcesu. Warto skorzystać z inspiracji na tego rodzaju makijaż, które można znaleźć w sieci lub skorzystać z pomocy fachowej makijażystki.

Przebranie na Halloween dla dorosłych - zombie. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie na Halloween dla dorosłych - zombie. Zdjęcie ilustracyjne ArtOfPhotos/shutterstock.com

Przebranie na Halloween dla kobiet

Kobiety jeśli chodzi o przebranie na Halloween mają również ciekawe opcje. Do najbardziej popularnych należy przebranie czarownicy. Wiele pań decyduje się na nie, gdyż nie ma większego kłopotu z otrzymaniem gotowego kostiumu w wypożyczalni. Samodzielnie można także stworzyć charakterystyczną czapkę wiedźmy. W tego typu stroju ważną rolę ponownie odgrywa charakteryzacja.

 

Innym rozwiązaniem jest przebranie za diablicę. Jest to kostium nie tylko dobrze wpisujący się w tematykę święta, ale także stosunkowo niskobudżetowy. Wystarczy czarne ubranie - sukienka lub bluzka i legginsy. Do tego dorabiamy z kartonu różki oraz ogon. Warto zabrać ze sobą pejcz jako diabelski atrybut i kostium gotowy. 

Przebranie na Halloween dla kobiet. Zdjęcie ilustracyjnePrzebranie na Halloween dla kobiet. Zdjęcie ilustracyjne Pressmaster/shutterstock.com

Przebranie na Halloween dla par: ciekawe pomysły

Jeśli na przyjęcie wybieramy się wraz partnerem, wtedy warto rozważyć opcję przebrania na Halloween dla par. W sieci można znaleźć wiele inspiracji na kostiumy, w których para wyglądać będzie oszałamiająco, np.:

  • policjant i złodziejka
  • Shrek i Fiona
  • ksiądz i zakonnica
  • wampirzyca i wampir
  • przerażające klauny.

Zobacz też: Makijaż na Halloween dla dorosłych. Sprawdź 5 pomysłów na straszny make-up

Zobacz wideo Makijaż na Halloween w 30 sekund. To bardzo proste!
Więcej o: