Espresso, latte, a może mocha? Sprawdź, jaka kawa pasuje do twojego znaku zodiaku

Wiele osób wierzy w to, że przypisany znak zodiaku ma w jakimś stopniu wpływ na każdego z nas. Okazuje się, że znaki zodiaku mogą nie tylko determinować pewne cechy charakteru, lecz także określać m.in., która kawa najbardziej pasuje do danej osoby. Espresso, latte, a może klasyczna z mlekiem? Sprawdź, która kawa przypisana jest właśnie do twojego znaku zodiaku.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia): Americano 

Nie da się ukryć, że zodiakalne Koziorożce są osobami świetnie zorganizowanymi i bardzo praktycznymi. Kierują się tym również przy wyborze kawy, dlatego najbardziej pasuje im duża Americano, która dodaje im energii na cały dzień. 

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego): Cold Brew 

Nietuzinkowe rozwiązania to coś, co osoby spod znaku Wodnika lubią najbardziej. Właśnie dlatego, macerowana na zimno Cold Brew to kawa idealna dla zodiakalnych Wodników, które lubią odkrywać nowe, modne rzeczy.

Ryby (19 lutego - 20 marca): Espresso Affogato

Dla osób spod znaku Ryb kawa jest swojego rodzaju deserem. Espresso Affogato, czyli lody waniliowe z szotem mocnego espresso to obowiązkowy element dnia każdej zodiakalnej Ryby.

Baran (21 marca - 19 kwietnia): Espresso 

Odważne i pełne energii osoby spod znaku Barana uwielbiają konkrety - dotyczy to również kawy. Jeśli już po nią sięgają, to jest to espresso zapewniające zastrzyk dodatkowej energii na resztę dnia.

Byk (20 kwietnia - 20 maja): Cappuccino z 24k złotem

Silna osobowość Byków oraz ich zamiłowanie do luksusu sprawia, że najlepiej dopasowaną kawą do tego znaku zodiaku jest właśnie duża filiżanka cappuccino z jadalnym złotem. To przyjemność, której nie potrafią sobie odmówić.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca): Klasyczna latte

Osoby spod znaku bliźniąt są niezwykle towarzyskie towarzyskie i uwielbiają długie rozmowy przy kawie. Właśnie dlatego, najlepiej pasuje do nich klasyczna latte, czyli szot espresso z dużą ilością spienionego mleka oraz mlecznej pianki, którą popijać mogą podczas interesującej rozmowy.

Rak (21 czerwca - 22 lipca): Mocha

Zodiakalne Raki to bardzo wrażliwe osoby. Delikatność i subtelność cenią sobie również w kawie. Właśnie dlatego, zamiast mocnej kawy, wolą subtelną mochę - kawę z mlekiem i dodatkiem czekolady.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia): Flat white

Ambitne i wymagające Lwy to osoby, które ciężko usatysfakcjonować. Wymagają wiele nawet od kawy. Dobry flat white to dla nich idealne rozpoczęcie dnia. 

Panna (23 sierpnia - 22 września): Sezonowa latte

Zodiakalne Panny uwielbiają dopasowywać kawę do danej pory roku, dlatego stawiają właśnie na sezonową latte. Zimą jest to aromatyczna latte z cynamonem, jesienią dyniowa latte, wiosną waniliowa, a latem mrożona.

Waga (23 września - 22 października): Klasyczna kawa z mlekiem

Wagi uważają, że prostota jest kluczem do sukcesu. Właśnie dlatego, najlepszym wyborem dla tego znaku jest klasyczna kawa z mlekiem. 

Skorpion (23 października - 21 listopada): Espresso doppio

Silna i charakterna natura Skorpionów sprawia, że uwielbiają kawę tak samo mocną, jak ich osobowość. Podwójne espresso to po prostu strzał w dziesiątkę.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia): Con panna

Niezwykle aktywne z natury Strzelce lubią nieustannie doświadczać czegoś nowego. Również kawa musi być dla nich wyjątkowym doznaniem smakowy. Właśnie dlatego con panna, czyli espresso z bitą śmietaną jest ich ulubioną kawą.

Zobacz wideo
Więcej o: