Nie wyrzucaj skórki po wyciśniętej cytrynie, tylko włóż ją do zmywarki. To świetny trik, który musisz znać

Skórka po wyciśniętej cytrynie najczęściej ląduje w koszu. Zamiast ją wyrzucać, można jednak wykorzystać jej cenne właściwości, wkładając ją do zmywarki. Choć brzmi to dość dziwnie, jest to świetny, darmowy oraz ekologiczny trik, który naprawdę warto znać.

Cytryna jest owocem, który ma naprawdę wiele zastosowań w naszej kuchni. Przydaje się nie tylko podczas przygotowania różnych potraw, lecz także można wykorzystać jej cenne właściwości podczas takich domowych czynności, jak np. czyszczenie czajnika i mikrofalówki czy dezynfekcja deski do krojenia. To jednak nie wszystko. Kiedy ze zmywarki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, możesz użyć skórki po wyciśniętej cytryny, by skutecznie się go pozbyć.  

Nie wyrzucaj skórki po wyciśniętej cytrynie, tylko włóż ją do zmywarki. To świetny trik, który po prostu musisz znać

Skórka po wyciśniętej cytrynie umieszczona w zmywarce to naturalny, tani i ekologiczny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu, który często wydobywa się z urządzenia. Następnym razem, kiedy wyciśniesz z cytryny sok, zamiast wyrzucać pozostałą skórę, idź z trendem zero waste i wykorzystaj ją jako naturalny środek pochłaniający zapachy. Przekonasz się, że ten sposób wcale nie odstaje od sklepowych produktów.

Ponadto, skórka po cytrynie w zmywarce ułatwia pozbycie się osadów ze szklanek oraz pomaga zdezynfekować urządzenie i naczynia dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Zanim włożyć skórkę po cytrynie do zmywarki pamiętaj, by usunąć z niej ewentualne pestki, gdyż te mogą zaszkodzić urządzeniu.

Zobacz wideo
Więcej o: