Jak w kilka minut wyczyścić tłusty okap? Pomoże sposób, który kobiety stosują do oczyszczania twarzy

Okap to jedno z najbardziej zabrudzonych i trudniejszych do wyczyszczenia miejsc w niemal każdej kuchni. Jest jednak sposób na to, by poradzić sobie z tym brudem w zaledwie kilka minut. Opiera się on na zasadzie, którą wiele kobiet stosuje przy demakijażu.

Tłuszcz, opary, resztki jedzenia... - to wszystko znajduje się na każdym kuchennym okapie. Nagromadzone zabrudzenia sprawiają, że nie tylko nie działa on poprawnie, lecz także wygląda nieestetycznie i staje się coraz trudniejszy do wyczyszczenia. Istnieje jednak sposób na szybkie i skuteczne wyczyszczenie okapu, które zainspirowane zostało modną w ostatnim czasie metodą usuwania z twarzy makijażu.

Jak w kilka minut wyczyścić tłusty okap? 

Chodzi o metodę OCM, czyli oczyszczania twarzy za pomocą olejku. Jej podstawą jest zasada, że podobne rozpuszcza podobne. Okazuje się, że sposób ten świetnie sprawdza się nie tylko podczas demakijażu, lecz także przy czyszczeniu okapu. Oczywiście nie będziemy czyścić okapu olejkiem, czy masełkiem przeznaczonym do oczyszczania twarzy. Do wyczyszczenia takiego sprzętu wystarczy najzwyklejszy olej, który stosujemy w kuchni, np. olej słonecznikowy czy rzepakowy.

Czyszczenie okapu krok po kroku

  1. Na obudowę okapu oraz kratkę za pomocą gąbki nanieś olej.
  2. Po kilku minutach przetrzyj powierzchnię szorstką stroną myjki.
  3. Zbierz zabrudzenia ręcznikiem papierowym.
  4. Na koniec użyj sprayu do czyszczenia kuchni, by pozbyć się pozostałości tłuszczu i wypolerować okap.

To szybkie, niedrogie i bardzo skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu twój okap będzie lśnił czystością. W ten sposób warto czyścić czyścic go przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu. 

Zobacz wideo
Więcej o: