5 rzeczy, które warto robić razem w związku. To podstawy udanej relacji

Długotrwały i szczęśliwy związek to ciężka praca obu ze stron. Jak się okazuje, istnieją drobne gesty, które wykonywane codziennie, potrafią skutecznie wzmacniać relację. Oto pięć rzeczy, które warto robić razem w związku.
Zobacz wideo Tak kobiety niszczą związki (wg prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza)

Zabiegajcie o siebie wzajemnie

Niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą trzy miesiące, czy trzy lata pamiętajcie, by nieustannie o siebie zabiegać. Regularnie chodźcie na randki, obdarowujcie się drobnymi prezentami i róbcie sobie niespodzianki. Nieustanne zabieganie o siebie oraz adoracja jest jednym z ważniejszych sposobów na stworzenie trwałej, pełnej chemii relacji.

Słuchajcie razem muzyki

Wspólne słuchanie muzyki to jeden z prostszych sposobów na budowanie bliskiej i trwałej relacji. Muzyka wpływa bowiem na tę część naszego mózgu, która odpowiada za zaufanie oraz empatię. Stwórzcie playlistę z ulubionymi kawałkami i słuchajcie jej przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Nie piszcie o waszym związku w social mediach

Naukowcy uważają, że osoby czujące się niepewnie w związku, znacznie częściej chwalą się swoim związkiem w social mediach społecznościowych. Nie ma nic złego w opublikowaniu wspólnego zdjęcia od czasu do czasu, jednak nieustanne pisanie o swojej relacji nie jest zdrowe dla waszego związku. Pamiętaj, lepiej, żeby wasza relacja była idealna w rzeczywistości, a nie wyglądała na taką w sieci.

Częściej się przytulajcie i całujcie

Przytulanie oraz pocałunki mają naprawdę wyjątkową moc. Wyzwalają one silne reakcje w naszym organizmie, dzięki czemu więź między partnerami odczuwana jest dużo silniej. Badacze zgodnie dowodzą, że moc przytulania tkwi w oksytocynie, czyli neuroprzekaźniku, który wydziela się z przysadki mózgowej już po kilku sekundach przytulania. Dzięki temu obniża się poczucie stresu, bólu, smutku, a wzrasta poziom zadowolenia, odporności i zaufania.   

Bądźcie dla siebie wsparciem niezależnie od sytuacji

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotne jest dla człowieka wsparcie drugiej osoby w różnych życiowych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy są to sukcesy, czy porażki partnera, wspieranie go w takich momentach ma ogromne znaczenie dla trwałości związku. Doceniaj sukcesy, ciesz się z osiągnięć swojej drugiej połowy i bądź dla niego oparciem, kiedy coś idzie nie tak. 

Więcej o: