TBT - sprawdź, co oznacza ten skrót i jak można go powiązać z Twoją przeszłością

TBT to popularny hashtag w mediach społecznościowych, który odnosi się do wspomnień. Co warto wrzucić do sieci pod #tbt i jakie kategorie z tej serii królują na profilach gwiazd?

TBT: co to znaczy? Jak tłumaczy się ten skrót?

Throwback Thursday, czyli czwartek wspomnień- tak w uproszczeniu można przetłumaczyć TBT. Treść posta z takim hashtagiem zależy już tylko od nas, poniżej kilka najbardziej popularnych kategorii, które pomogą zrozumieć co to znaczy TBT.

Zobacz też: ONS - co to takiego? Tłumaczymy tajemnicze skróty z aplikacji randkowych

Co to znaczy TBT- jedyny taki dzień 

Wyjaśnienia, co to znaczy TBT, najlepiej jest poszukać na profilach gwiazd, które często w swoich mediach społecznościowych wracają do wspomnień. Foto-pamiątki odnoszą się na przykład do urodzin, celebrowanych świąt lub innych ważnych wydarzeń:

 • pierwszy dzień szkoły
 • studniówka 
 • rodzinne wakacje 
 • szalona impreza w gronie przyjaciół 

Prawdziwymi gwiazdami TBT są siostry Kardashian, które już za chwilę będą wspominać swoje najlepsze przebrania na Halloween. Oprócz sławnych sióstr z pewnością wiele innych znanych nazwisk zechce ogrzać się w blasku kreacji z poprzednich lat. To taki trochę wstęp do prezentacji tegorocznego outfitu. 

 

TBT Instagram - to właśnie o Tobie pamiętam 

Wspomnienie może dotyczyć też konkretnej osoby, którą dodatkowo oznaczamy wtedy w poście TBT na Instagramie: 

 • Pary często publikują zdjęcia z początków znajomości, ostatnio właśnie tego typu zdjęcie z Sylwią Juszczak wrzucił do sieci aktor- Mikołaj Krawczyk. 
 • Przyjaciele z okazji urodzin publikują pamiątkowe fotki z szalonych imprez z udziałem solenizanta. Często są to całe serie w postaci filmików i galerii, które oprócz posta umieszcza się też w Insta Story. 
 • Wspólne fotki z wakacji to forma zaproszenia na kolejną wyprawę oraz okazja do wspomnień beztroskich chwil w pełnym słońcu.  
 • TBT na Instagramie to także dość popularny sposób na złożenie życzeń z okazji rocznicy ślubu przyjaciół. Publikujemy wtedy zdjęcie wykonane z naszej perspektywy lub takie, na którym także jesteśmy obecni. 
 

TBT - kiedyś i dziś 

Ten łatwy do zapamiętania skrót to skuteczne narzędzie do porównania swojego życia w kategorii teraz i dziś. Najlepszym przykładem jest jedna z ostatnich publikacji Oli Żebrowskiej, która pokazała zdjęcie w połogu po porodzie pierwszego i trzeciego syna. Na pierwszej fotce Ola towarzyszy mężowi na ściance, na drugiej pokazuje, że przy trzecim dziecku życie nie jest już takie glamour i dzień spędza raczej w piżamie w domowych pieleszach. To jest właśnie kwintesencja TBT w stylu mamy. 

 

TBT - życie przed pandemią i obecnie 

#TBT to także skrót, którego internauci używają po to, aby pokazać jak zmieniło się ich życie po epidemii koronawirusa. W okresie lockdownu, czyli totalnego zamknięcia internet zalała fala wspomnień z życia przed i teraz: 

 • Fotki z dalekich wypraw w kontrze do wycieczek z dużego pokoju do sypialni. 
 • Foto-pamiątki dopracowanych do ostatniego szczegółu stylizacji, które zastąpiły dresy. 
 • Spotkania z przyjaciółmi w pubie, kontra wspólne biesiadowanie na balkonach w bezpiecznej odległości. 

TBT na Instagramie: powrót do dzieciństwa 

Na koniec najprostszą odpowiedzią na pytanie co to znaczy TBT- są fotki z dzieciństwa. Można wrzucić swoje zdjęcie z okresu niemowlęcego lub po prostu cofnąć się o kilka lat wstecz do czasów podstawówki lub liceum. Internet kocha takie zestawienia. Bardzo dużą popularnością cieszą fotografie tego typu prezentowane przez gwiazdy. Obserwujący profile słynnych aktorek mogą cofnąć się z nimi do czasów szkoły aktorskiej i podejrzeć z kim w tamtym okresie wynajmowały mieszkanie. Jakiś czas temu po internecie krążyło zdjęcie w stylu TBT z Małgorzatą Kożuchowską oraz Agatą Kuleszą. 

Zobacz też: Co to znaczy FWB? Sprawdź, znaczenie tego skrótu i zdecyduj, czy pasuje Ci taki związek

Zobacz wideo Johnny Depp założył konto na Instagramie. "Nie miałem powodu aż do teraz"
Więcej o: