Wrzuć do pralki tabletki aspiryny. Mało kto zna ten świetny trik na pranie białych ubrań

Choć umieszczanie w pralce tabletek aspiryny może wydawać się dość dziwne, to jest to świetny i ekologiczny sposób na białe ubrania, które poszarzały, pożółkły bądź też mają plamy.

Aspiryna powszechnie stosowana jest jako lek przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz przy gorączce. Mało kto jednak wie, że produkt ten doskonale sprawdzi się również podczas prania białych ubrań. To sprawdzony już od lat sposób naszych babć na przywracanie śnieżnobiałego koloru, wybielanie i usuwanie plam. Jest przede wszystkim prosty i tani, a dzięki niemu ubrania wyglądają jak nowe.

Zobacz wideo

Wrzuć aspirynę do prania. Dzięki niej twoje białe ubrania odzyskają swój śnieżny kolor

Aspiryna to organiczny związek chemiczny, pochodna kwasu salicylowego. Znana jest m.in. ze swoich właściwości wybielających. Dlatego też z powodzeniem można jej używać do prania białych ubrań, aby przywrócić ich śnieżny kolor. Uwaga: aspiryny nie powinno używać się do prania materiałów w innych odcieniach!

Białe ubrania są uniwersalne i praktyczne, niestety dość szybko tracą swój pierwotny kolor i stają się poszarzałe bądź też pożółkłe. Z pomocą przyjdzie aspiryna, która dobrze poradzi sobie również z plamami np. żółtymi od potu pod pachami.

Aspiryna do prania - jak stosować?

Aby przywrócić ubraniom ich śnieżnobiały kolor i pozbyć się plam wystarczy wrzucić pięć tabletek aspiryny bezpośrednio do bębna pralki i tak nastawić pranie. Warto takie pastylki dodatkowo pokruszyć, aby mieć pewność, że dobrze rozpuszczą się w wodzie.

Aspirynę można użyć również w inny, bardziej tradycyjny, ale równie skuteczny sposób. Wystarczy namoczyć białe ubrania w mieszance wody i leku. Jak przygotować taki domowy produkt wybielający? Należy do dwóch litrów gorącej wody dodać pięć tabletek aspiryny (najlepiej pokruszonych) i namaczać w tym ubranie przez minimum osiem godzin. Dla lepszego efektu warto je zostawić na całą noc. Na koniec ubranie należy wyprać jak zawsze.

Więcej o: