Włóż do szafy szkolną kredę. To fantastyczny trik, który już zawsze będziesz stosować

Szkolną kredę można wykorzystać w domu nie tylko do pisania. Zamiast tego włóż ją do szafy i ciesz się świetnymi efektami. Choć umieszczanie kredy w szafie może wydawać się dziwnym pomysłem, to jeśli poznasz ten trik, już zawsze będziesz z niego korzystać.

Niemal w każdym domu znajduje się taka szafa, która otwierana jest tylko od czasu do czasu. Niestety takie niezbyt często używanie szafy mają tendencję do tego, że w ich wnętrzu wyraźnie wyczuć można zaduch oraz zapach stęchlizny spowodowany wilgocią. Niestety, ubrania znajdujące się w takiej szafie bardzo szybko przesiąkają tym nieprzyjemnym zapachem i wówczas wymagają ponownego wyprania. Aby temu zapobiec można zastosować kupne pochłaniacze wilgoci, albo wykonać własny, używając do tego szkolnej kredy.

Zobacz wideo Ekologiczny odświeżacz do tkanin. Szybko neutralizuje nieprzyjemne zapachy

Włóż do szafy szkolną kredę. To fantastyczny trik, dzięki któremu pozbędziesz się wilgoci 

Znana wszystkim szkolna kreda nadaje się nie tylko pisania czy rysowania po tablicy. Umieszczona w szafie pochłania wilgoć oraz nieprzyjemny zapach stęchlizny. Dlaczego? Kreda szkolna jest bowiem sprasowanym gipsem albo węglanem wapnia, które naturalnie mają właściwości pochłaniające wilgoć. Kredę szkolną wystarczy włożyć do cienkiego, materiałowego woreczka, a następnie powiesić w szafie między ubraniami. W ten sposób rzeczy znajdujące się w szafie pozostaną świeże i bez przykrych zapachów. 

Więcej o: