Została oblana kwasem przez byłego partnera. Musiała przejść aż 40 operacji

W 2008 roku Katie Piper została oblana substancją żrącą. Przez to musiała przejść szereg bolesnych zabiegów. Obecnie skupia się głównie na walce z przemocą oraz motywowaniu innych osób.

Katie Piper to modelka i aktywistka, która aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje blisko milion osób. Katie pomaga osobom, które są ofiarami poparzeń. Założyła nawet fundację swojego imienia oraz wydała autobiograficzną książkę, w której opisała swoją historię. 

Musiała przejść 40 operacji

W 2008 roku Katie spotkała na swojej drodze Daniela Lyncha, z którym umawiała się przez dwa tygodnie. Jednak po tym czasie kobieta zdecydowała się zakończyć znajomość. Mężczyzna nie mógł się z tym pogodzić. Na jego zlecenie Katie została oblana silnie żrącym kwasem siarkowym.

Kobieta trafiła do szpitala z oparzeniami trzeciego stopnia. Jej szyja i twarz zostały zdeformowane. Poza tym nie mogła pić i jeść, straciła wzrok w jednym oku. W ciągu kilku lat musiała przejść aż 40 operacji. 

Motywacja dla innych

Zaraz po napaści Katie była w fatalnej formie psychicznej. Jak zdradziła po latach, prosiła lekarzy nawet o to, by ją zabili. Po czasie zdecydowała się jednak o siebie zawalczyć. Bardzo pomogło jej w tym wsparcie najbliższych. Dzisiaj Katie jest szczęśliwą matką i żoną. Dzięki aktywności w mediach społecznościowych stała się ogromną inspiracją dla innych osób, które mierzą się z trudnymi sytuacjami w życiu. 

Mimo że od napaści minęło już dwanaście lat, kobieta nadal mierzy się z jej konsekwencjami. Kilka dni temu poddała się operacji oka. - Dziękuję za wszystkie wiadomości. Jestem obecnie w szpitalu i dochodzę do siebie po operacji. Wszystko poszło zgodnie z planem - poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie. 

 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Iza Miko przeszła operację:

 

Więcej o: