Nastolatka użyła szamponu na wszy. Doszło do wypadku. Teraz ma poparzenia trzeciego stopnia. Ku przestrodze

Aleema Ali z Anglii użyła szamponu na wszy. Łatwopalna ciecz zapaliła się na jej głowie. Teraz nastolatka ma blizny na twarzy i na całym ciele.

Aleema Ali ma 16 lat i mieszka w Anglii. Nastolatka jakiś czas temu przeżyła ogromną tragedię. Teraz ostrzega innych. 16-latka doznała oparzeń trzeciego stopnia. A wszystko przez szampon na wszy, który był łatwopalny.

Nastolatka użyła szamponu na wszy. Łatwopalna ciecz zapaliła się na jej głowie

Cztery lata temu Aleema Ali odkryła, że ma wszy, którymi prawdopodobnie zaraziła się w szkole z internatem. Nastolatka od razu użyła specjalnego szamponu leczniczego, który miał pomóc w walce z tymi pasożytami. Miała go trzymać na włosach przez kilka minut.

W tym czasie poszła wynieść śmieci z kuchni, w której jej mama gotowała. Niestety, kiedy nastolatka przechodziła obok kuchenki, jej włosy nagle stanęły w płomieniach. Aleema Ali nie miała świadomości, że produkt na wszy, który miała na głowie, jest łatwopalny. Ogień bardzo szybko przeszedł z włosów na ciało wówczas 12-latki.

Aleema Ali od razu trafiła do szpitala, w którym przez dwa miesiące przebywała w śpiączce. Lekarzom udało się uratować życie nastolatki, niestety jej twarz cała pokryta jest bliznami, które nieustannie przypominają o koszmarnym wypadku. Nastolatka doznała bowiem oparzeń trzeciego stopnia - aż 55 procent jej ciała zostało poparzone.

Aleema Ali po czterech latach od tragedii stara się żyć normalnie. Obecnie przygotowuje się do matury, założyła swój profil na Instagramie i Tik Toku. 16-latka przeszła już wiele operacji przeszczepów skóry i musi nosić specjalistyczną odzież na poparzone ciało.

W pewnym sensie dziękuję za to, co się stało. Dzięki temu wypadkowi jestem lepszą osobą (...). To zmieniło moje życie na lepsze. Jestem silniejsza, bardziej odważna i pewna siebie niż kiedykolwiek wcześniej.

- mówiła Aleema Ali w rozmowie z "The Sun".

 
Więcej o: