Anja Rubik ostrzega: W środku pandemii chcą skazać rodziców na niewyobrażalne cierpienie

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny przyjrzy się ustawie o planowaniu rodziny. - Za dwa dni Trybunał ma wydać wyrok uniemożliwiający usuwanie ciąży w przypadku śmiertelnych, nieodwracalnych wad płodu - przypomina na swoim profilu na Instagramie Anja Rubik.

Niebawem Trybunał Konstytucyjny przyjrzy się ustawie o planowaniu rodziny z 1993 roku. Sędziowie skupią się zwłaszcza na zapisie mówiącym, że aborcja w naszym kraju jest legalna w przypadkach, gdy przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, która zagraża jego życiu.

Kwestia ta nie jest jednak poruszana często w mediach. Na swoim profilu na Instagramie przypomina o niej blogerka Kasia Koczułap. - Media milczą, zakaz będzie wprowadzony po cichu, dlatego #powiedzkomuś! Chociaż jednej osobie. Polski rząd za chwilę zafunduje nam piekło. Obojętność to pozwolenie - napisała. 

"W środku pandemii chcą? skazać rodziców na niewyobrażalne cierpienie"

Wpis zapoczątkował akcję w mediach społecznościowych. Coraz więcej kobiet opisuje swoje historie oraz dzieli się przemyśleniami dotyczącymi tej kwestii. Do akcji dołączyła także Anja Rubik. Światowej sławy modelka umieściła na swoim profilu na Instagramie emocjonalny wpis. - Na wniosek pewnych posłów, bez debaty, w środku pandemii, chcą skazać rodziców na niewyobrażalne cierpienie. Za dwa dni Trybunał ma wydać wyrok uniemożliwiający usuwanie ciąży przypadku śmiertelnych, nieodwracalnych wad płodu - dowiadujemy się z jej wpisu. 

 
Zobacz wideo Do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji?
Więcej o: