Kocie oko na paznokciach - sprawdź, jak zrobić koci manicure krok po kroku

Kocie oko to nie tylko styl w makijażu, ale też zdobieniu paznokci. Po latach panowania matu, trendy zmieniły się o 180 stopni. Aktualnie bardzo modne są paznokcie neonowe z efektem kociego oka. Jak uzyskać taki efekt? Sprawdźmy.
Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Po dłuższej chwili letargu, moda reaguje na oczekiwania ulicy. Wszyscy mają już dosyć kolejnej wersji wygodnych dresów, obszernych bluz czy wyszczuplających topów. To nie jest czas na minimalizm, a konsumenci chcą przepychu. Najlepszym przykładem jest ostatni pokaz domu mody Chanel, który w nowym sezonie widzi kobietę w ozdobnych swetrach z mnóstwem biżuteryjnych aplikacji oraz falbankowych spódnicach. W zimowych propozycjach dużo jest też skrajnych rozwiązań jak czapki XXL czy kapelusze na futrze. Trendy z wybiegów mają swoje przełożenie także na modę w salonach kosmetycznych.

Paznokcie 2021 - ombre. Zdjęcie ilustracyjne Paznokcie 2021. Modne paznokcie hybrydowe: french, ombre, czarne

Kocie paznokcie - czas na krzykliwą modę 

Po klasycznych matach, beżach oraz wybielonych pastelach - czas na kocie paznokcie w klimacie dyskotekowej kuli. Modna płytka oznacza teraz trójwymiarowe szaleństwo w mocnych kolorach. Przysłowiową "kropką na i" jest najnowsza forma zdobienia pod nazwą kocie oko. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wykonać taki manicure krok po kroku.

 

Paznokcie kocie oko - dedykowany lakier 

Kocie oko na paznokciach można wykonać w każdym kolorze na przykład: paznokcie kocie oko czarne, czerwone czy złote. Wcześniej wystarczy kupić odpowiedni kolor lakieru i zawsze należy sprawdzić, czy na opakowaniu jest dopisek: cat eye. 

 

Kocie oko na paznokciach - jak zrobić? Dowiedz się, jak przebiega cały proces 

Domowy manicure wymaga czasu. Zanim przystąpisz do zdobienia paznokci upewnij się, czy to jest właśnie ten moment. Gdy już znajdzie się wolne popołudnie, można samodzielnie wykonać tego typu zdobienie, według instrukcji poniżej: 

  • Najlepszym kształtem dla motywu kociego oka będzie migdał. 
  • Następnie należy ją trochę zmatowić przy pomocy dedykowanego bloku polerskiego. 
  • W kolejnym kroku nakładamy bazę, którą należy utwardzić w lampie UV. 
  • Następnie nakładamy warstwę specjalnego lakieru "cat eye". 
  • Przed ponownym naświetlaniem, do paznokci przykładamy magnes, tylko tak, aby nie uszkodzić nie utwardzonej jeszcze płytki (odległość 3 mm od płytki będzie odpowiednia).  
  • Magnes można trzymać w jednym miejscu, właśnie tak powstaje efekt kociego oka. Przy kilku ruchach efekt też będzie ciekawy, ale nie można wracać w to samo miejsce. 
  • Następnie utrwalamy lakier w lampie. 
  • Na koniec nakładamy warstwę topu, ponownie czas na lampę i gotowe. 
 

Paznokcie kocie oko czerwone - nowa klasyka 

Czarny to barwa, która może nie sprawdzić się na co dzień, bardzo ciekawą opcją są paznokcie kocie oko czerwone. Intensywny kolor sprawia, że głębia jest dodatkowo podkreślona. Paznokcie zyskują też piękny połysk. 

 

Paznokcie na karnawał 2021. Zdjęcie ilustracyjne Paznokcie na karnawał 2021- sprawdź artystyczne wzory na nowy sezon

Więcej o: