Częsty błąd, który popełniamy podczas odkurzania. Mało kto zdaje sobie z niego sprawę

Odkurzanie to popularna czynność, którą większość z nas wykonuje przynajmniej raz w tygodniu. Bardzo często popełniamy jednak błąd, przez który część kurzu i brudu wciąż zalega na podłogach oraz dywanach. Przestań go popełniać, a sprzątanie będzie efektywniejsze.

Błędy w odkurzaniu? Tak, to wcale nie są żarty. Choć jest to popularna czynność wykonywana regularnie w każdym domu, to wiele osób popełnia ten drobny błąd, przez który nasze sprzątanie nie jest tak efektywne jak być powinno. Na co zwrócić uwagę podczas odkurzania? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna - zrobisz je w 10 minut

Jak poprawnie odkurzać, by sprzątanie było efektywne? 

Aby nasza podłoga była jak najdokładniej odkurzona, trzeba wiedzieć, jak odkurzać, a konkretnie, w którym kierunku. Tak! To kwestia, z której zwykle nie zdajemy sobie sprawy podczas sprzątania, a ma wpływ na efekt końcowy naszej pracy. Odkurzać powinniśmy w kierunku: północ-południe i wschód-zachód. W ten sposób odkurzacz zbierze najwięcej brudu i kurzu. Sprawdza się to zwłaszcza przy czyszczeniu dywanów oraz wykładzin. Ważne jest również, by nie odkurzać za szybko, gdyż wtedy szczotka nie będzie w stanie zebrać wszystkich zabrudzeń.

Istotną kwestią jest również wycieranie kurzów z mebli. Wiele osób najpierw ściera kurze, a dopiero później  rozpoczyna odkurzanie. Efekt jest taki, że wydostające się z urządzenia kurz ponownie na nich osiada. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest, by najpierw odkurzyć, a dopiero potem zetrzeć kurze.

Więcej o: