Jak usunąć konto na Instagramie? Jak usunąć konto na stałe lub tymczasowo?

Jak usunąć konto na Instagramie? Instagram to narzędzie, które można wykorzystać w różnym celu: praca, rozrywka, znajomości, źródło informacji. Możliwości jest naprawdę wiele, co zrobić, gdy zechcemy jednak trochę odpocząć?

Jak usunąć konto na IG - opcja tymczasowa

Jak usunąć konto na IG tymczasowo? Zamiast usuwać konto na Instagramie można je po prostu na pewien czas wyłączyć. Kilka kroków wystarczy, aby na chwilę zniknąć i przemyśleć, czy aplikacja ma być usunięta na zawsze. Poniżej dowiesz się jak krok po kroku wyłączyć konto: 

Zaloguj się na swoje konto na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Aktualnie tylko z tego poziomu można zdezaktywować konto:

 1. Kliknij ikonę swojego profilu. 
 2. Następnie przycisk “Edytuj Profil”.
 3. Na samym dole po prawej stronie pojawi się niebieski napis Tymczasowe Wyłączenie Konta.
 4. W kolejnym kroku pojawi się krótka ankieta i gotowe. 

To opcja tymczasowa, kiedy chcemy odpocząć od aplikacji i zapomnieć o powiadomieniach, relacjach i ilości serduszek pod zdjęciem.

Zobacz też: Jak założyć konto na Tinderze? Instrukcja krok po kroku

Jak usunąć Instagrama na zawsze? Instrukcja krok po kroku 

Czasami dochodzimy do punktu, z którego nie ma już odwrotu, Instagram jest prawdziwym uzależnieniem w dzisiejszym świecie, warto sprawdzić, ile godzin średnio spędzamy na zabawie tylko tym narzędziem. Podsumowanie może być zaskakujące, rekordziści poświęcają nawet kilka godzin dziennie. Dowiedz się jak usunąć Instagrama na dobre: 

Przed usunięciem profilu warto wiedzieć, że jest to działanie nieodwracalne, ale można wykonać kopię zapasową wszystkich treści i zapisać je w chmurze.  

 • Aby usunąć konto trzeba wejść w dedykowany link: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
 • Następnie system zapyta nas o powód naszej decyzji
 • Na koniec wystarczy wpisać hasło i gotowe. 

Ochrona przed hejtem na Instagramie

Częstym powodem decyzji o usunięciu konta na Instagramie jest hejt, który pojawia się na profilu. Zamiast od razu dezaktywować konto lub usuwać profil na stałe można: 

 1. Zmienić status konta na prywatny, można to zrobić z poziomu telefonu w ustawieniach profilu. 
 2. Wyłączyć komentarze. 
 3. Zablokować hejterskie profile. 
 4. Ograniczyć liczbę obserwujących tylko do najbliższych przyjaciół.
 5. Założyć nowe konto i zaprosić tylko wybranych. 

Instagram pod kontrolą

Aktualnie bardzo modne jest wylogowanie się do życia. Dobrym sposobem, aby odzwyczaić się od Instagrama jest przeniesienie telefonu w ciągu dnia np. do sypialni. Wtedy możesz ustalić sobie kilka przerw od pracy lub zajęć domowych, podczas których zerkniesz na telefon, ale nie będziesz już tego robić co chwilę.

Kolejny temat to Instagram i dzieci. Konta mają już przedszkolaki. Brak kontroli nad tym co dziecko robi i przegląda w sieci z pewnością do nas wróci prędzej czy później. Już od najmłodszych lat warto uczyć maluchy, jak ochronić siebie i swój wizerunek. Dzieci muszą wiedzieć, że osoba po drugiej strony ekranu może mieć złe intencje i nie wolno im zawierać znajomości bez weryfikacji każdego nowego kontaktu przez rodzica. Co więcej, maluchy powinny też znać umiar w przesyłaniu filmików i zdjęć. Z Instagramem zdecydowanie warto poczekać, pierwszy profil powinien być złożony na próbę, z jak najmniejszą ilością danych. Dziecko musi nauczyć się bezpiecznie korzystać z tego typu aplikacji zanim na dobre wejdzie do wirtualnego świata. 

Zobacz też: TBT - sprawdź, co oznacza ten skrót i jak można go powiązać z Twoją przeszłością

Zobacz wideo Johnny Depp założył konto na Instagramie. "Nie miałem powodu aż do teraz"
Więcej o: