Ewa Chodakowska wspiera strajk kobiet. "Dziś razem z Tobą mówię dość!"

Ewa Chodakowska opublikowała na swoim Instagramie oraz Facebooku post, w którym wyraźnie zaznaczyła swoje stanowisko dotyczące trwających strajków kobiet, które walczą o swoje prawa. - Dziś, razem z Tobą proszę o szacunek, zrozumienie, akceptację moich wyborów - pisze trenerka.
Zobacz wideo Zara Larsson komentuje wyrok TK ws. aborcji

22 października Trybunał Konstytucyjny ustami Julii Przyłębskiej orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Decyzja ta spowodowała, że na ulice wyszły dziesiątki tysięcy protestujących osób. Nie zabrakło również manifestacji w Internecie, do których przyłączyło się wiele (również znanych) osób.

Ewa Chodakowska wspiera strajk kobiet. "Dziś razem z Tobą mówię dość!"

Ewa Chodakowska także postanowiła wykorzystać swoje ogromne zasięgi oraz wesprzeć kobiety walczące o swoje prawa. Na Instagramie oraz Facebooku trenerka opublikowała post, w którym przyznała, że nadszedł ten dzień, kiedy ona wraz z innymi mówi dość:

Patrzysz czasem w lustro i pytasz siebie: ile jeszcze mam wziąć na swoje barki? Ile jeszcze mam dźwignąć? Co jeszcze musi się wydarzyć, żebym powiedziała dość? Kiedy wreszcie mój głos zostanie usłyszany? Dziś patrzę w lustro i odpowiadam sobie: ten dzień właśnie nadszedł. Ten czas jest teraz. Dziś, razem z Tobą mówię: dość! Dziś, razem z Tobą proszę o szacunek, zrozumienie, akceptację moich wyborów. Nie oceniaj. Wspieraj. Tylko fakt, że jako jesteśmy w tym razem, jest w stanie sprawić, że nasze decyzje będą szanowane. O to jest ta walka. Całym sercem jestem z Tobą

- napisała Ewa Chodakowska.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Pod postem pojawiły się setki komentarzy, w których kobiety podziękowały trenerce za jej słowa:

Dokładnie tak <3
Zgadzam się
Piękne słowa z Twoich ust, dziękujemy kochana <3
Jak zawsze pełna wsparcia, ciepła i wiary w dobro
Dziękuję Ewa za stanowcze stanowisko
Ewcia, jak Ty mi zaimponowałaś tym wsparciem dla nas <3

- czytamy pod postem.

Więcej o: