Tatuaż wilk- pokaż drapieżną stronę swojej natury [symbolika, zdjęcia]

Tatuaż wilk to mocny przekaz, który może pomóc wyrazić silne emocje lub będzie po prostu ciekawą ozdobą. Sprawdź nasz przegląd najlepszych wzorów na tatuaż z wilkiem w roli głównej.

Tatuaż wilk: znaczenie. Co kryje się pod postacią wilka? 

Wilk to popularny motyw o bogatej symbolice. Sprawdź jakie znaczenia ma tatuaż wilk, zanim zdecydujesz się na trwały rysunek na ciele

Tatuaż wilk: symbolika i znaczenie: 

  • symbol ten oznacza cechy charakteru: przebiegłość, nieustępliwość, chytrość oraz zawiść;
  • wilk oznacza także dziką naturę, potrzebę przynależności do stada oraz lojalność;
  • wilk w niektórych kręgach kulturowych jest też synonimem intuicji i doskonałości;
  • pod postacią wilka może ukrywać się też mędrzec;
  • biblia przedstawia wilka jako symbol herezji oraz grzechu;
  • motyw wilka jest symbolem wojskowych, pojawiał się też w herbach szlacheckich rodzin. 
 

Tatuaż z wilkiem - delikatny motyw

Nadal bardzo modne są tatuaże geometryczne w postaci cienkiego obrysu na bazie linii prostych. Tatuaż z wilkiem w takim wydaniu to minimalistyczna propozycja dla tych, którzy nie lubią przerysowanych, dosłownych malunków. Geometryczny wilk to jednocześnie elegancki i ponadczasowy motyw, który będzie pasował każdemu i nie znudzi się po latach. 

 
 
 
 

Tatuaż wilka- duży, tradycyjny motyw 

Oprócz geometrycznych linii do łask wracają też tradycyjne, duże tatuaże z motywem wilka. Bardzo modny jest rysunek całego stada na tle lasu lub w świetle księżyca. Tego typu tatuaże idealnie prezentują się na ramionach lub w postaci pojedynczego rękawa. 

 
 

Tatuaż wilk- kolorowy motyw

Wśród młodego pokolenia miłośników tatuażu dużą rolę odgrywa kolor. Motyw wilka można pokazać na przykład na tle kolorowych plam o nieregularnym kształcie. Kolor idealnie sprawdzi się także w przypadku pojedynczego motywu, jak oczy wilka czy symbol łapy. Tatuaż wilka można też wpisać w figurę geometryczną na przykład w obróconym trójkącie. 

 
 
 

Kobieta i wilk symbolika

Ciekawym motywem są dwa przenikające się rysunki, wyjątkowo zgrany duet to wilk i kobieta. Panie w tak malowniczy sposób mogą zaakcentować swoją dziką naturę, w przypadku mężczyzn taki tatuaż może być odebrany jako hołd dla prawdziwego i naturalnego piękna.  

 
 

Tatuaż z agresywnym wilkiem na dłoni 

Z założenia nie jest to łagodny motyw. Wilk, który szczerzy kły to popularny tatuaż na zewnętrznej części dłoni. Można go wykonać w wersji czarno białej lub kolorowej. Należy jednak podkreślić, że tatuażu w tym miejscu nie da się ukryć, dlatego przed ostateczną decyzją warto poprosić tatuażystę o odbicie wzoru, tak abyśmy mogli się z nim oswoić, co pomoże w podjęciu właściwej decyzji. 

 
 
 
 

Wilka na tle księżyca - klasyka gatunku 

Ten motyw budzi wiele pozytywnych emocji. Wilk podąża własnymi ścieżkami. Taki tatuaż może być afirmacją wolności, dążenia do niezależności, a wszystko to przy świetle księżyca i pod opieką stada.  

 
 
Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty
Więcej o: