Jolanta Kwaśniewska szczerze o protestach i wypowiedzi Agaty Dudy. Padło niecenzuralne słowo

Jolanta Kwaśniewska była gościem w programie Moniki Olejnik, podczas którego odniosła się m.in. do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji i trwających od tygodnia protestów. W pewnym momencie, z ust pierwszej damy padło niecenzuralne słowo.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w którym sędziowie uznali, że przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego lub śmiertelnego uszkodzenia płodu jest niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja TK wywołała oburzenie wśród większości polskiego społeczeństwa i spowodowało, że na ulicach wielu miast pojawiły się protesty. Głos w tej sprawie zabrało również wiele gwiazd, które wspierają i walczą o prawa kobiet.

Zobacz wideo Protesty po wyroku TK ws. aborcji

Jolanta Kwaśniewska odniosła się do wyroku TK oraz trwających protestów

O napiętej sytuacji w Polsce, podczas programu "Kropka nad i" Moniki Olejnik, wypowiedziała się w mocnych słowach Jolanta Kwaśniewska. - Jestem wściekła. Jest we mnie ogrom takich negatywnych uczuć, których w sobie nie widziałam. Najkrócej powiedziałabym, to pewnie będzie gdzieś cytowane jako moja ważna wypowiedź, że po prostu jestem wk*****na, jak większość Polek i Polaków. Absolutnie rozumiem dziewczyny, rozumiem tę niesamowitą determinację - powiedziała pierwsza dama.

Marta Kaczyńska Marta Kaczyńska milczy po wyroku TK. Jednak kilka lat temu napisała felieton na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego

Jolanta Kwaśniewska wyznała również, że cieszy ją fakt, iż na ulicach protestuje tak wiele młodych osób walczących o swoje prawa. - To są dzieciaki świadome. Ta świadomość ich wygnała na ulice, widzą tę potrzebę. Kiedy były organizowane strajki w obronie sądów na przykład, mówiliśmy: to jest straszne, że na ulicach są same starsze osoby. Teraz wyszli, to jest ich czas. Jestem z nich dumna, naprawdę jestem z nich dumna, że biorą sprawy we własne ręce, nie zostawiają tego politykom, bo na nich nie ma co liczyć. Dzieciaki, jesteście wspaniałe - przyznała.

Jolanta Kwaśniewska o słowach, które wypowiedziała Agata Duda

Jolanta Kwaśniewska na antenie odniosła się również do długo wyczekiwanych słów pierwszej damy - Agaty Dudy, które pojawiły się po tym, jak swoje stanowisko jasno określiła córka pary prezydenckiej. 

Kinga Duda zabrała głos w sprawie wyroku TK. Zaskoczyła oświadczeniem: 'Wybór, a nie przymus' Kinga Duda zabrała głos w sprawie wyroku TK. Zaskoczyła oświadczeniem: "Wybór, a nie przymus"

- Pani prezydentowa Duda powiedziała to słowami siostry Małgorzaty Chmielewskiej, która powiedziała tak parę dni temu i w jej ustach brzmiało to bardzo prawdziwie. Późno, bo późno, ale dobrze, że wreszcie to nastąpiło, bo było to po prostu oczekiwane - powiedziała. Jolanta Kwaśniewska przyznała jednak, że w wyrażeniu swojej opinii znacznie lepiej poradziła sobie Kinga Duda.

Więcej o: