Małgorzata Kożuchowska wyznała, że ma niepełnosprawnego chrześniaka. "Wiem, jaką cenę zapłaciła mama"

Małgorzata Kożuchowska została zaproszona do programu "Gość Wydarzeń", gdzie wypowiedziała się nie tylko na temat aborcji oraz orzeczenia wydanego przez TK, lecz także podzieliła się prywatną historią o niepełnosprawnym chrześniaku.
Zobacz wideo Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

22 października Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że przerywanie ciąży ze w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. W Internecie zawrzało, a na ulicach wielu miast pojawiają się liczne protesty. Wiele znanych osób nie tylko przyłączyło się do manifestacji czy wyraziło swój sprzeciw, lecz także podzieliło się trudnymi historiami z ich życia.

Małgorzata Kożuchowska wyznała, że ma niepełnosprawnego chrześniaka. Odniosła się również do wyroku TK

Małgorzata Kożuchowska była ostatnio gościem w programie "Gość Wydarzeń", podczas którego rozmawiała na temat obecnej sytuacji w Polsce, strajkach oraz decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Aktorka już wcześniej wraziła swoją opinię w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego publikując post na Instagramie, a podczas programu ponownie zaznaczyła swoje stanowisko w tej kwestii. 

- Ludzie, którzy kierują się dekalogiem i wierzą w to, co niesie ze sobą wiara w Boga, wiedzą, jaki powinien być wybór i dla nich on jest prosty. Natomiast nie możemy zapominać, że w Polsce i na świecie żyją nie tylko tacy ludzie jak my, oni mają inne zdanie, wyznają inne wartości, nie wierzą. Oni również mają prawo do szacunku. Jestem za wolną wolą, nawet jeśli jest to tak strasznie trudna kwestia, jak wybór pomiędzy życiem, a śmiercią dziecka, które ma bardzo ciężkie wady wrodzone, genetyczne - powiedziała aktorka. 

Małgorzata Kożuchowska postanowiła również przytoczyć prywatną historię i przyznała, że ma w rodzinie dziecko z Zespołem Downa i doskonale wie, ile poświęcenia wymaga od rodziców opieka nad nim oraz jego wychowanie.

- Mam w rodzinie takie dziecko. Ma w tej chwili już 16 lat, jest moim chrześniakiem. Nie wyobrażam sobie, żeby go nie było wśród nas. To jest wspaniałe dziecko. Wiem jaką cenę, jeśli mogę tak powiedzieć, tak, jaką cenę, zapłaciła mama tego dziecka, mama i tata, opiekując się nim i powodując, że jest w takim stanie, w jakim jest w tej chwili, jak jest wykształcony, że czyta, że pisze, ma swój świta, swoje emocje, ma swoje wartości, jest pełnoprawną odczuwającą osobą. Z całego serca będę broniła takich dzieci i takich osób, bo absolutnie uważam, że życia trzeba bronić - wyznała Małgorzata Kożuchowska.

Więcej o: