Cuckold: co to jest? Wszystko o zdradzie kontrolowanej

Cuckold to gra, którą prowadzą pary na tropie nowych doznań. Sprawdź na czym polega cuckold i jak może się skończyć dla związku.

Zdrada w związku może mieć różne oblicze, tak naprawdę to całe spektrum zachowań, które druga strona może uznać za nieuczciwie. Niektórzy lubią igrać z ogniem i prowadzą specyficzną grę, gdzie nie ma mowy o tajemnicy i SMSach pisanych po nocach. Wszyscy uczestnicy znają zasady i grają dla siebie, dla własnej satysfakcji. Cuckold to zdrada kontrolowana, więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

Cuckold: znaczenie. Praktyka i teoria 

Cuckold to po angielsku rogacz, czyli kolokwialna ksywka dla osoby, która jest zdradzana, ale to słowo ma także głębsze znaczenie. Chodzi o zgodę, a nawet chęć oglądania swojego partnera czy partnerki w innych ramionach. Przyzwolenie na zdradę w tym znaczeniu może polegać na przykład na obserwacji partnera w relacji intymnej, podglądania randki lub przeglądaniu zdjęć z zamówionej fotorelacji u detektywa. Taka sesja najczęściej jest dowodem w sprawie rozwodowej, tymczasem w sytuacji, gdy jest przyzwolenie na zdradę to bardziej rekwizyt, jak w erotycznej grze dla dwojga. Wiemy już co to jest cuckold, czas na poznanie motywacji graczy. 

Cuckold: co to jest i dlaczego partnerzy decydują się na grę? 

Najczęstszym powodem jest nuda w związku, długoletnia relacja odarta jest już najczęściej z każdej tajemnicy. Kochankowie zamiast na romantycznych randkach częściej spotykają się przy okazji przeglądu u dentysty. I wtedy część par zaczyna podgrzewać atmosferę, która może przybrać różną formę: niektórzy kupują seksowną bieliznę, inni sięgają po porno, są też pary, które zaczynają przygody w trójkącie lub pozwalają na kontrolowaną zdradę. 

Co to jest cuckold i kogo dotyczy?

Z pewnością ta wizja jest dla wielu par nie do przyjęcia, ale wracając do początku, czyli różnych zachowań uznawanych za zdradę można wysnuć teorię, że partnerzy, którzy lubią wystawiać swoją drugą połówkę na pokaz po części także noszą już rogi. Znaczenie cuckold nie jest tak oczywiste jak nam się wydaje, na przykład publikowanie odważnych fotek partnera lub partnerki, czy satysfakcja z pełnych pożądania spojrzeń w klubie, także może zaliczać się do tego typu potrzeb. Oczywiście każdej dumnej dziewczyny i dumnego chłopaka nie można nazwać rogaczem, jednak odpowiedź na pytanie: co to jest cuckold nie jest oczywista i to od nas zależy co uznamy za zdradę, a co będzie tylko grą. 

Zdrada kontrolowana - konsekwencje dla związku

Rzeczywistość po tego typu doznaniach wcale nie musi oznaczać końca relacji, niektórzy zauważają nawet, że ich życie seksualne wróciło po takim doświadczeniu na właściwe tory. Dla innych już sama propozycja zdrady kontrolowanej może być oburzająca i finalnie będzie tylko wstępem do poważnych kłopotów. W grze o nazwie cuckold możliwe jest jeszcze jedno zakończenie, a mianowicie utrata partnera na rzecz nowej osoby, która może okazać się nie tylko lepszym kochankiem, czy kochanką, ale też lepszym partnerem do rozmowy. 

Zobacz wideo Pary z 50-letnim stażem o sekretach udanego związku

Cuckold - słowo klucz to deficyt 

Psycholog nie będzie oceniał tego typu propozycji, ale zwróci uwagę na motywację, jeśli szukamy czegoś poza związkiem, to znaczy, że jest on niepełny i czegoś nam wyraźne brakuje. Najprostszą odpowiedzią na pytanie co to jest cuckold jest właśnie deficyt. Część par zamiast zapraszać obce osoby do związku, od czasu do czasu wcielają się w role, które mają symulować poznanie całkiem nowej osoby. Taka zabawa ma wnieść nową energię do stanu, który określany jest jako monotonna pułapka. 

Więcej o: