Uczestniczka Powstania Warszawskiego o strajku kobiet: "My kobiety nie ustąpimy. Tym razem nie"

Wanda Traczyk-Stawska - uczestniczka Powstania Warszawskiego - jest jedną z seniorek, która wspiera strajk kobiet i przyłącza się do protestujących. W jednym z ostatnich wywiadów powiedziała, dlaczego tym razem kobiety nie ustąpią.
Zobacz wideo Protesty po wyroku TK ws. aborcji

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. Decyzja ta odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, lecz także poza granicami naszego kraju. Od kilku dni w Polsce i Europie odbywają się protesty, wyrażające sprzeciw wobec decyzji TK. Ogromne wrażenie - oprócz tłumów na ulicach - robią seniorki i seniorzy, którzy mimo pandemii postanowili przyłączyć się do protestów przeciw ograniczaniu praw kobiet.

Małgorzata Kożuchowska wyznała, że ma niepełnosprawnego chrześniaka. 'Wiem, jaką cenę zapłaciła mama'Małgorzata Kożuchowska wyznała, że ma niepełnosprawnego chrześniaka. "Wiem, jaką cenę zapłaciła mama"

Uczestniczka Powstania Warszawskiego o strajku kobiet i wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego

Podczas jednej z manifestacji, wywiadu telewizji TVN udzieliła Wanda Traczyk-Stawska, która była uczestniczką Powstania Warszawskiego. Pani Wanda powiedziała m.in. dlaczego kobiety tym razem nie ustąpią: "My kobiety nie ustąpimy. Tym razem nie, jeżeli w pandemii, kiedy choroba jest tak rozhulana, ten człowiek wywołuje taką sytuację, że kobiety muszą wyjść na ulice, żeby bronić swojej godności. W Powstaniu walczyliśmy wszyscy. I chłopcy i dziewczęta. O swoją ludzką godność. Bo godność jest składnikiem wolności. Nie ma wolności bez godności".

W ostatnim czasie, pani Wanda Traczyk-Stawska odniosła się również do przemówienia wygłoszonego przez Jarosława Kaczyńskiego., który z symbolem Polski Walczącej na klapie marynarki głosił treści, które wiele osób uznało za nawoływanie do przemocy.

Jolanta Kwaśniewska o protestach i wypowiedzi Agaty Dudy. Padło niecenzuralne słowoJolanta Kwaśniewska szczerze o protestach i wypowiedzi Agaty Dudy. Padło niecenzuralne słowo

- Jako dowód na to, że ten człowiek jest zupełnie nieodpowiedzialny. Po pierwsze dlatego, co mówił. Po drugie dlatego, że używa naszego symbolu powstańczego i konspiracyjnego wtedy, kiedy absolutnie wszystko co robi, robi odwrotnie niż my robiliśmy. My walczyliśmy o wolność i godność - powiedziała uczestniczka Powstania Warszawskiego i żołnierz Armii Krajowej, Wanda Traczyk-Stawska.

Więcej o: