Piękny gest motorniczych. W ten sposób wsparli protestujących

W całym kraju od kilku dni trwają protesty. W czasie piątkowego marszu w stolicy motorniczowie i motornicze tramwajów zdobyli się na piękny gest wobec kobiet.

W czwartek 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z konstytucją. W całym kraju trwają protesty, a w mediach społecznościowych wiele osób wyraża swój sprzeciw wobec zmian.

Na swój sposób protestujące kobiety zdecydowali się wesprzeć także motorniczowie i motornicze tramwajów. Kilka dni temu na czołach tramwajów w Warszawie można było zobaczyć nietypowe napisy.

Wymowny gest jest kierowców 

W czasie piątkowego marszu w Warszawie motorniczowie i motornicze tramwajów zdobyli się na piękny gest wobec kobiet. Pojazdy zatrzymały się na ulicach, a uwagę wielu osób przykuło to, że zamiast numerów i nazw tras pojawiły się napisy:

Kobiety! Jesteśmy z wami!

Zdjęcia z piątkowej manifestacji zrobiły furorę. - W Warszawie stanęły już tramwaje. I puszczają do nas oko - czytamy pod zdjęciem na fanpage'u Dziewuchy Dziewuchom.

"Zastanawialiśmy się, czy i jak zabrać głos w sprawie, o której mówi cała Polska"

Skąd ten pomysł? Informacji na ten temat udzielił nam przedstawiciel Biura Marketingu i Komunikacji Społecznej Tramwaje Warszawskie sp. z o.o:

Wyświetlenie napisów na tramwajach i na wyświetlaczach na przystankach jest inicjatywą warszawskich tramwajarzy i tramwajarek. Zastanawialiśmy się, czy i jak zabrać głos w sprawie, o której mówi cała Polska. Musieliśmy poświęcić trochę czasu na zmianę ustawień systemów, które odpowiadają za wyświetlanie takich informacji. Zależało nam, by to było gotowe na piątkowy wieczór i popołudnie.
Zobacz wideo Kaczyński w Sejmie: Jesteście przestępcami!

Może cię także zainteresować:

Więcej o: