Wciągające seriale na Netflix i HBO. Pięć propozycji na jesienne wieczory

Długie jesienne wieczory to idealny czas na nadrobienie zaległości w serialach. Oto kilka wciągających produkcji, które warto obejrzeć.
Zobacz wideo Netflix zapowiada drugi sezon serialu "ROJST"

Netflix: Pose

Nasza pierwsza propozycja to "Pose" - serial dostępny na platformie Netflix (dwa sezony). Jego akcja rozgrywa się w 1986 roku. Serial opowiada o społeczności LGBT w Nowym Jodku i jej największych problemach, takich jak AIDS, narkomania, czy brak tolerancji. Warto wspomnieć, że produkcję wyróżnia najliczniejsza w historii telewizji transpłciowa obsada. Do głównych ról w serialu zaangażowano aż pięć transpłciowych aktorek. 

 

Netflix: Gambit królowej

W ostatnim czasie głośno jest na temat tej nowej produkcji Netflixa. "Gambit królowej" to opowieść o Beth Harmon, która pod koniec lat 50. XX wieku trafia do sierocińca. Dziewczyna odkrywa w sobie talent do szachów, jednocześnie popadając w uzależnienie od leków na uspokojenie. Co ciekawe, jedną z głównych ról w serialu gra Marcin Dorociński. Polski aktor wcielił się w postać Vasilego Borgova - jednego z szachowych przeciwników głównej bohaterki. 

Netflix: Ty

Kolejny serial także obejrzycie na platformie Netflix. "Ty" to wciągający thriller psychologiczny, którego głównym bohaterem jest znany z "Plotkary" Penn Badgley. Gra on błyskotliwego menadżera księgarni, który pewnego dnia poznaje młodą aspirującą pisarkę Beck. Jego zauroczenie z czasem przeradza się w niezdrową obsesję. Obecnie na platofrmie Netflix dostępne są dwa sezony produkcji. 

 

HBO: Genialna przyjaciółka

Z kolei dzięki serialowi "Genialna przyjaciółka" przeniesiecie się na południe Włoch i poczujecie klimat Neapolu z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Jest to historia trwającej ponad 60 lat przyjaźni dwóch kobiet - Eleny i Lili. Serial HBO powstał na podstawie światowego bestselleru autorstwa Eleny Ferrante ("Cykl neapolitański"). Obecnie na platformie dostępne są dwa sezony produkcji. 

 

HBO: Euforia

Mimo że "Euforia" to serial dla nastolatków, produkcja wciąga widzów w każdym wieku. 17-letnia narkomanka Rue kończy odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie zmienia się, gdy poznaje transseksualną Jules. Obecnie na platformie HBO dostępny jest jeden sezon produkcji. Premiera kolejnej części przewidziana jest na grudzień 2020. 

Więcej na temat wciągających produkcji przeczytasz w naszych artykułach:

Więcej o: