Miała poważne problemy z cerą. Na dwa tygodnie zrezygnowała z makijażu. Jak wygląda teraz jej skóra?

Jen Glantz, amerykańska dziennikarka, postanowiła sprawdzić, co się stanie z jej problematyczną cerą po dwóch tygodniach bez makijażu. Początkowe efekty eksperymentu nie napawały ją optymizmem, jednak kolejne dni przyniosły znaczną poprawę stanu skóry.

Jen Glantz to amerykańska dziennikarka, która postanowiła sprawdzić, jak jej skóra na twarzy zareaguje, gdy ta przez jakiś czas zrezygnuje kompletnie z makijażu. Wnioskami z 14-dniowego eksperymentu podzieliła się za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo

Zrezygnowała z makijażu na dwa tygodnie. Jakie uzyskała efekty?

Amerykańska dziennikarka, Jen Glantz, która na co dzień pracuje dla portalu nbcnews.com, od dawna zmaga się z trądzikiem. Kobieta postanowiła więc sprawdzić, czy rezygnacja z makijażu pomoże jej walce z uporczywymi niedoskonałościami. Przez dwa tygodnie w ogóle nie malowała się.

Pierwsze dni po odstawieniu makijażu rozczarowały kobietę. Twarz Jen Glantz wyglądała... jeszcze gorzej niż przed rezygnacją z malowania się - jej stan pogorszył się, a skóra była bardziej podrażniona. Mimo to dziennikarka nie zrezygnowała ze swojego eksperymentu i kontynuowała go przez kolejny tydzień.

Mniej więcej po tygodniu bez makijażu cera dziennikarki zaczęła się poprawiać - wypryski stały się mniejsze, a skóra zaczęła odzyskiwać zdrowy koloryt i blask.

W drugim tygodniu moje nastawienie zmieniło się. Poczułam się dobrze we własnej skórze, która sprawiała wrażenie takiej świeżej i czystej. Jak nigdy wcześniej. Wypryski wciąż się pojawiały, ale nie było już stanu zapalnego.

- opisuje Jen Glantz.

 
Więcej o: