Wsyp do odpływu sól i zalej wrzątkiem. Genialny trik, który będziesz stosować

Wsypanie soli kuchennej i zalanie jej wrząca wodą to trik, który potrafi uwolnić od uciążliwego domowego kłopotu, który co jakiś czas dotyka każdego. To sposób, który stosowały nasze babcie, jednak warto go używać również teraz.

Zatkany zlew to poważny problem zarówno w kuchni, jak i łazience. Warto pamiętać, że rury nie zapychają się w jednej chwili - w kuchni resztki jedzenia, a w łazience włosy i osad z kosmetyków gromadzą się przez dłuższy czas. Zamiast borykać się z niedrożnymi rurami, lepiej zadbać o nie na co dzień. Zanim jednak sięgniesz po żrące i szkodliwe dla środowiska detergenty, spróbuj mniej inwazyjnej, jednak również skutecznej, metody domowej.  

Wsyp do odpływu sól i zalej wrzątkiem. Genialny trik, który będziesz stosować

Do wykonania domowego środka do udrożniania rur będzie potrzebna ci sól oraz wrzątek. Sól w połączeniu z wrzącą wodą to skuteczny sposób na zatkany odpływ zlewu, wanny czy umywalki, który nie zniszczy rur, a co więcej, jest bezpieczny dla zdrowia oraz ekologiczny. Wystarczy, że do odpływu wsypiesz około pięć łyżek soli i powoli zalejesz ją dwoma litrami bardzo gorącej wody. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach nie będą już problemem. Jeśli chcesz wzmocnić działanie soli, możesz wymieszać ją w równych ilościach z sodą oczyszczoną, wsypać do odpływu i zalać szklanką octu. Z racji tego, że taki domowy detergent jest delikatniejszy niż sklepowe, bardzo żrące produkty, warto sól z wrzątkiem stosować profilaktycznie raz lub dwa razy w tygodniu.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Najlepsze domowe sposoby
Więcej o: