Jak prać jeansy, by służyły latami? To wcale nie jest takie oczywiste. Odpowiedź może zaskoczyć

Jeansy to jedne z popularniejszych spodniu, które w swojej szawie ma niemal każda kobieta. Do niektórych par jesteśmy bardzo przywiązane i nic dziwnego, że chcemy, by służyły nam jak najdłużej. Żywitność jeansów uzależnionia jest m.in. od tego, w jaki sposób je pierzemy. Co zatem robić, by ulubione jeansy wyglądały jak nowe wiele lat?
Zobacz wideo 3 myki na płyn do zmiękczania tkanin

Czasy, kiedy każdego sezonu kupowałyśmy nowe ubrania mijają, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę, jak fatalny ma to wpływ na nasze środowisko. Coraz więcej osób robiąc zakupy stara się sięgać po ubrania, które są dobrej jakości i spokojnie służyć będą wiele lat. Jednym z takich elementów garderoby są niewątpliwie jeansy, które stanowią podstawę nie tylko męskiej, lecz także kobiecej garderoby. Zdarza się, że za dobrej jakości parę jeansów trzeba zapłacić trochę więcej, niż w popularnych sieciówkach. Warto zatem wiedzieć jak zadbać o to, by szybko nie uległy one zniszczeniu.

Sprawdź: Produkty damskie marki House!

Jak prać jeansy, by służyły latami? Lepiej nie wkładaj ich do pralki

Okazuje się, że częste pranie jeansów w pralce może być dla nich zabójcze. Sam dyrektor generalny marki Levi's twierdzi, że jeansów nie powinno się wcale wkładać do pralki. W jednym z wywiadów przyznał, że pranie pogarsza jakość materiału, z którego są odszyte. - Od roku nie prałem swoich jeansów. Spodnie nie mają brzydkiego zapachu i na dodatek są w idealnym stanie - Chip Bergh.

Nie ma jednak pewności, czy zupełna rezygnacja z prania jeansów to aby na pewno dobry pomysł. Znacznie bezpieczniejszą opcją niż pranie w pralce, będzie pranie ulubionej pary spodni ręcznie. Należy jednak pamiętać, by po wypraniu absolutnie nie wirować ich w pralce. Jeansy najlepiej nelikatnie odcisnąć z nadmiaru wody i suszyć rozłożone na płasko na ręczniku

Więcej o: