Imieniny Andrzeja 2020. Nie zapomnij złożyć życzeń solenizantom!

Imieniny Andrzeja w 2020 wypadają w poniedziałek. Pamiętaj, aby złożyć życzenia bliskim ci solenizantom.

Kiedy są imieniny Andrzeja: najpopularniejsze daty

Kiedy są imieniny Andrzeja? Otóż kalendarz podpowiada nam, że jest co najmniej kilkanaście terminów w ciągu roku, kiedy mężczyźni o tym imieniu obchodzą imieniny. Solenizantem Andrzej jest: 6 stycznia, 9 stycznia, 19 stycznia, 4 lutego, 12 kwietnia, 27 kwietnia, 13 maja, 16 maja, 3 czerwca, 12 lipca, 16 lipca, 17 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 20 września, 17 października, 1 listopada, 10 listopada, 14 listopada, 24 listopada i 10 grudnia. 

Bez wątpienia jednak najpopularniejszym terminem imienin Andrzeja, który zbiega się ze wspomnieniem w tradycji chrześcijańskiej świętego Andrzeja, apostoła-męczennika, jest 30 listopada. Wtedy to organizowane są znane wszystkim imprezy andrzejkowe, których wielowiekowa tradycja przetrwała, choć w zmienionej formie. Imieniny Andrzeja wypadające pod koniec listopada były zawsze także doskonałym sposobem na huczne spędzenie ostatniego przed rozpoczęciem adwentu wieczoru. Tradycją stały się wielkie bale i imprezy andrzejkowe, ale także domówki dla osób, które wolą bawić się w kameralnym gronie. Ich charakterystycznym elementem były wróżby andrzejkowe, które miały na celu przewidywanie przyszłości, zwłaszcza tej matrymonialnej. W tym roku z wiadomych przyczyn świętowanie będzie zdecydowanie skromniejsze niż zwykle, jednak tradycji musi stać się za dość, więc pamiętajmy o Andrzejach i ich dniu.

Zobacz wideo Jak zapakować wino na prezent? Wykorzystaj kwiaty

Imieniny Andrzeja: życzenia dla solenizantów

Choć kontakty międzyludzkie w tym roku są mocno utrudnione, warto pielęgnować rocznice, urodziny czy imieniny, by podtrzymać więzi zarówno w rodzinie, jak i z przyjaciółmi i znajomymi. W tym celu pamiętajmy, by zawsze złożyć naszym najbliższym życzenia, które będą wyrazem naszej pamięci.

Zbliżające się imieniny Andrzeja to dobra okazja do złożenia życzeń wszystkim panom o tym imieniu. Oto kilka krótkich tekstów, które przydadzą się np. gdy chcesz przesłać życzenia SMS-em lub jako wiadomość na jednym z popularnych komunikatorów.

Andrzeju, życzę Ci, by wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały, by co dzień, uśmiechał się do Ciebie świat cały. By nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjalny, co rozwiewa smutki.
Dużo szczęścia trzydziestego! To Twe święto drogi kolego, Niechaj żyje Twa nadzieja Ślę życzenia dla Andrzeja.
Dzisiaj Andrzejek nadszedł czas, szał wróżb już ogarnął nas. Życzę Ci, by Twoje były tylko udane, a wszystkie złości i smutki okazały się banalne.
Andrzejki, Andrzejki – cóż to za dzień? Niech wszystkie troski odejdą daleko w cień! Żeby nic nie zepsuło Ci magii wróżb, aby każda z nich wywoływała u Ciebie szeroki i szczery uśmiech i przyniosła Ci wiele radości!
Ile godzin bije czas, ile liści sypie las, tyle szczęścia i słodyczy w dniu Andrzeja Tobie ... życzy.
Andrzeju kochany! Dużo zdrówka i miłości, W dzień imienin setki gości, Niech każdy z Tobą dziś świętuje i się niczym nie przejmuje! Wszystkiego, co najlepsze!
W dniu Twych Imienin, Andrzeja święta, serce mi bije, serce pamięta, niech więc życzenia lecą listownie, bo przekazuje Ci je godnie, niech lecą prędko do swego celu, niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.
Rozsądku w życiu, umiaru w piciu. Dobrego zdrowia, pieniędzy mrowia. Ciągłej radości, szczęścia w miłości. Wspaniałej pracy, wysokiej płacy. Pomysłów wielu, dojścia do celu. Rekordów bicia i 100 lat życia. Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka, humoru dobrego, życia kolorowego i wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!
Więcej o: