Ziemniaki wykipiały i pobrudziły kuchenkę? Prosty trik, dzięki któremu pozbędziesz się problemu raz na zawsze

Ile razy podczas gotowania ziemniaków wyszedłeś na chwilę z kuchni, a potem musiałeś myć całą kuchenkę, bo warzywa wykipiały? Od dzisiaj koniec z tym! Pomoże ci produkt, który na pewno masz już w swojej kuchni.

Szykujesz pyszny obiad, wstawiasz na kuchenkę ziemniaki w garnku z wodą i czekasz, aż się ugotują. Czekasz i czekasz... Wychodzisz zaledwie na chwilę z kuchni i gdy wracasz, okazuje się, że ziemniaki wykipiały, a twoja kuchenka jest cała brudna. Któż z nas choć raz w życiu nie doświadczył tego? Poznaj prosty i sprawdzony trik, dzięki któremu raz na zawsze pozbędziesz się problemu.

Zobacz wideo

Co zrobić, aby ziemniaki nie wykipiały? Prosty i tani trik

To bardzo prosty i co ważne tani trik. Dzięki niemu od dzisiaj, gotując ziemniaki, bez problemu będziesz mógł wyjść z kuchni i nie będziesz musiał się obawiać, że warzywa wykipią i pobrudzą ci kuchenkę. Wystarczy użyć produktu, który każdy ma już w swojej kuchni. Jest nim olej. Zwykły olej. Równie dobrze może to być także oliwa. 

Aby zapobiec kipieniu gotujących się ziemniaków, wystarczy do wody dodać odrobinę oleju bądź też oliwy - najlepiej 1-2 łyżki. Ewentualnie możesz je zastąpić niewielką ilością masła (jedną łyżeczką). Patent ten można również zastosować np. podczas gotowania makaronu.

Nie wylewaj wody po ziemniakach - doskonale sprawdzi się do pielęgnacji włosów i nie tylko

Przy okazji warto również wiedzieć, że woda po ziemniakach to doskonały: tani i naturalny środek do pielęgnacji włosów oraz ciała. Idealnie sprawdzi się również podczas sprzątania, a także jako nawóz do roślin. Pamiętaj jednak przy tym, że nie może to być posolona woda!

Więcej na ten temat:

Więcej o: