Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku? Sprawdź, który sposób na relaks jest idealny dla ciebie

Wiele osób wierzy w to, że dany znak zodiaku w jakimś stopniu wpływa na każdego z nas. Okazuje się, że znaki zodiaku mogą nie tylko określać pewne cechy charakteru, lecz także determinować to, jaki sposób na relaks jest najskuteczniejszy dla danej osoby. Sprawdź, co przypisane jest właśnie tobie.

Nie da się ukryć, że życie w ciągłym stresie staje się codziennością większości z nas. Niestety wyniki badań prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) są niepokojące i wskazują, że szybkie tempo życia i towarzyszący temu stres zwiększają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, wrzodowe czy układu krążenia. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym każdy z nas może zniwelować stres. Sprawdź, co najlepiej sprawdzi się w przypadku twojego znaku zodiaku.

Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku?

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Osoby spod znaku Koziorożca są bardzo ambitne i uwielbiają nieustannie mieć jakieś zajęcie. Nie dla nich medytacja. Sposobem na relaks w domu dla Koziorożca są porządki. Możesz zacząć prostych czynności jak przejrzenie ubrań w szafie czy kosmetyków w łazience. Puść przy tym ulubioną muzykę, oddychaj głęboko i skup się na wykonywanej czynności. 

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Dla Wodników najlepszym sposobem na relaks jest zatracenie się w czynności, która zabiera umysł gdzieś bardzo daleko. Nic więc dziwnego, że dobra książka, partia gier planszowych czy malowanie to dla nich strzał w dziesiątkę.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby są niezwykle wrażliwe, a ich odporność na stres jest znikoma. Osoby spod tego znaku powinny regularnie dbać o relaks i pozbywanie się wszelkich napięć. Kreatywne malarstwo, medytacja i aromaterapia uwolnią cię od uczucia lęku.

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Zodiakalne Barany to z natury osoby aktywne i pełne energii. Ten znak zodiaku do relaksu potrzebuje intensywnych ćwiczeń fizycznych. Bieganie, rower, crossfit lub boks to sporty, które pozwolą Baranowi wypocić wszelkie stresy i zmartwienia.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byki to osoby, które bardzo cenią sobie wypracowaną rutynę. Nie lubią nagłych zmian, gdyż te działają na nie stresująco. Najlepszym sposobem na rozluźnienie napięcia oraz likwidację stresu będzie medytacji oraz aromaterapii. Możesz medytować przy rozpalonym palo santo lub wziąć kąpiel z olejkami eterycznymi.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta mają natomiast skłonności do myślenia za dużo i przez to bardzo często martwią się na zapas, wyolbrzymiając pewne sprawy. Aby uniknąć stresu spowodowanego natłokiem myśli oraz obaw, warto je uporządkować i spisywać je do dziennika. Spróbuj, to naprawdę może pomóc.

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Zodiakalne Raki to zdecydowanie najbardziej wrażliwe osoby spośród wszystkich znaków zodiaku.  Każda sytuacja, która sprawia, że Rak traci poczucie bezpieczeństwa wywołuje ogromny stres. Wyciszenie i odzyskanie równowagi jest kluczowe w przypadku tego znaku zodiaku. Trening jogi, medytacja oraz wolontariat mogą być strzałem w dziesiątkę.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Osoby spod znaku Lwa największy stres odczuwają w sytuacjach osamotnienia. Aby temu zaradzić, dzwoń regularnie do bliskich ci osób i spotykaj się z nimi w miarę możliwości, by pogadać o tym, co cię trapi. Świetnym sposobem mogą okazać się zajęcia fizyczne online oraz oglądanie ulubionych filmów.

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Perfekcjonizm Panny sprawia, że osoby spod tego znaku nieustannie funkcjonują na najwyższych obrotach, przez co łatwo kumuluje się w nich uczucie stresu i frustracji. Nagromadzone złe emocje powodują natomiast, że stajesz się wybuchowa. Aby tego uniknąć, wypróbuj ćwiczeń oddechowych oraz medytacji. Świetną opcją będzie również domowe spa ze świecami i relaksującą muzyką w tle.

Waga (23 września - 22 października)

Zodiakalne Wagi bardzo często mają problem w oddzieleniu życia zawodowego i prywatnego. Taki chaos sprawia natomiast, że harmonijna Waga odczuwa ogromny stres oraz lęk. Pamiętaj, by każdego dnia oddzielić pracę od życia prywatnego - to bardzo ważne dla twojego zdrowia psychicznego. Pamiętaj, żeby znajdować czas na relaks każdego dnia. Rozmowa z przyjaciółką, dobra książka czy ulubiona komedia z pewnością przyniosą ulgę. 

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Osoby spod znaku Skorpiona uchodzą za odważne, twarde i przebojowe. W środku jednak są wrażliwe i bardzo emocjonalne. Niestety, udawanie silnego na zewnątrz, może w pewnym momencie wywołać niepokój i stres. Aby nie kumulować w sobie negatywnych emocji, wyjdź pobiegać w towarzystwie ulubionej muzyki. Szybko zauważysz, jak świetny jest to sposób na relaks.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce to osoby z niespokojną duszą, które ciągle poszukują przygód. Uwielbiają być w ciągłym ruchu. Brak aktywności, znajomych oraz stresujące sytuacje sprawiają, że Strzelce zaczynają się umartwiać. Sposobem na lęki będzie intensywny trening na macie. Po takiej dawce endorfin pozostaje tylko relaksująca kąpiel i każdy Strzelec będzie jak nowo narodzony.

Więcej o: