Znany youtuber skrytykował zachowanie policji podczas protestu kobiet. "Jaki to jest wstyd"

Krzysztof Gonciarz - znany youtuber - skomantował na swoim Instagramie zachowanie policji po jednym z ostatnich strajków kobiet, który odbył się w Warszawie. - Wstyd mi za ten kraj - komentują internauci.
Zobacz wideo Biejat:Szpitale wypisują kobiety kwalifikujące się do legalnego przerwania ciąży

W całej Polsce, od kilku tygodni trwają protesty po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października ogłosił, że przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją RP. W minioną środę w Warszawie odbył się kolejny protest przeciwko zaostrzeniu tych przepisów, a Internet obiegły niepokojące informacje o zachowaniu policji podczas manifestacji. - Policja zablokowała wszystkie wyjścia z Placu Powstańców Warszawy, uniemożliwiła demonstrującym opuszczenie placu i właśnie użyła gazu! To jest skandal! - napisała Magda Biejat na Twitterze.

Magdalena Biejat Magdalena Biejat: Uznali, że skoro ta decyzja nadchodzi bez rozgłosu, to przejdzie też bez echa

Krzysztof Gonciarz skrytykował zachowanie policji podczas protestu kobiet. "Jaki to jest wstyd"

Zachowanie funkcjonariuszy skomentował również znany youtuber, Krzysztof Gonciarz, który postanowił wykorzystać swoje ogromne zasięgi w słusznej sprawie i opublikował na Instagramie wymowny post. - Różnica między prowokacjami na Marszu Niepodległości, a tymi na Strajku Kobiet jest taka, że w pierwszym przypadku robi się rozróba na 50 osób, w której większość ziomków się dobrze bawi, bo po to przyszła, w drugiej nap***sz po mordzie jakiegoś dzieciaka bądź laskę, która nie próbuje ci oddać, tylko ucieka (...). Jaki to jest wstyd - czytamy na opublikowanej grafice.

Policjantka o Strajku Kobiet: Policja zawsze jest po którejś stronie konfliktu mimo bezstronności [TYLKO U NAS] Policjantka o Strajku Kobiet: Policja zawsze jest po którejś stronie konfliktu mimo bezstronności [TYLKO U NAS]

 Czy to policjanci przebrani za bandytów czy bandyci przebrani za policjantów

- napisał Krzysztof Gonciarz pod opublikowanym postem.

 
Więcej o: